TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerÇankaya Üniversitesi'nde Z Kuşağı Çalıştayı

  Çankaya Üniversitesi’nde Z Kuşağı Çalıştayı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çankaya Üniversitesi’nde, ‘Algı ve Olgularla Z Kuşağı Çalıştayı’ düzenlendi. Burada konuşan Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, “Gençliğin yargılanmaya değil; anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu fark etmek gerekiyor” dedi.

  Çankaya Üniversitesi’nde alanında uzman 16 konuğun katılımıyla ‘Algı ve Olgularla Z Kuşağı Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda, Z kuşağının ülkenin geleceğine yapacağı sosyal, siyasal, ekonomik katkılar ve üretecekleri değişim ele alındı.

  Cankaya universitesinde z kusagi calistayi 1 - yerel haberler - haberton
  Çankaya Üniversitesi’nde Z Kuşağı Çalıştayı

  Burada konuşan Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, 65-80 doğumluların ‘X kuşağı’, 80-95 doğumluların ‘Y kuşağı‘, 1995-2012 doğumluların ise ‘Z kuşağı’ olarak tanımlandığını belirterek, “Kuşaklar arası bilindik değer aktarım süreçleri bu tablo eşliğinde farklılaşıyor ve belki de popülizmin yükselişine de şahit olunan bu çağda, sırada Z kuşağı kadar Alfaların olduğunu da düşünürsek, yeni bir toplum sözleşmesi ihtiyacı ortaya çıkıyor. İnsanlığın karşılaştığı en farklı jenerasyon olarak tanımlanan Z kuşağının, davranışsal ve kültürel çeşitliliğini dikkate almak, ortak geleceğimizi şekillendirmek adına, gençliğin yargılanmaya değil; anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu fark etmek gerekiyor.

  Kimi X ve Y’ler halen gençleri yönlendirme yahut endoktrinasyona tabi tutma hayalleri kursa da bilimsel veriler başka bir tablo sunuyor. Elbette kuşaklar arası deneyim paylaşımında başarı sağlayabilmek önemli, ancak bunun için başta eğitim sistemi olmak üzere yeni ihtiyaçlara göre tutum almak, gençler ve çocuklarla güçlü iletişim bağları inşa etme ihtiyacını fark ederek işe başlamak, radikal bir dönüşümü sahiplenmek gerekiyor” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler