TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatCan Yücel, Datça'da festivalle anıldı

  Can Yücel, Datça’da festivalle anıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Muğla’nın Datça ilçesinde, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali, 3’üncü kez düzenlendi. 4 gün sürecek festivalde Yücel, şiirlerinin yanı sıra çeşitli gösterilerle anılacak.

  Datça Kültür Sanat Dayanışma (DKSD) Grubu tarafından 2-5 Haziran’da düzenlenen 3’üncü Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda bugün açılışı gerçekleştirilen festivalde gün boyunca şiir dinletileri, tiyatro gösterileri, konser ve söyleşiler ile halk oyunları gösterileri sunulacak. Festivalde ayrıca meydanda kurulan stantlarda yöresel ürünlerin satışları yapılacak.

  Can yucel datcada festivalle anildi 1 - kültür ve sanat - haberton
  Cumhuriyet Meydanı’nda bugün açılışı gerçekleştirilen festivalde gün boyunca şiir dinletileri, tiyatro gösterileri, konser ve söyleşiler ile halk oyunları gösterileri sunulacak.

  Datça Kültür Sanat Dayanışma Grubu adına festivalin açılış konuşmasını yapan Suna Sönmez, pandemi nedeniyle 2 yıllık aradan sonra Can Yücel Kültür ve Sanat Festivali’nde bir araya gelmekten mutlu olduklarını söyledi. Yücel’in, ‘Beni Datça’ya gömün’ diyecek kadar Datça aşığı olduğunu hatırlatan Sönmez, “Datça’yı ve Datçalıları seven büyük şair, düşünce insanıYücel’i ve temsil ettiği değerleri yaşatmak, sahip çıkmak, bilinir ve görünür kılmak için buradayız” dedi.

  Festivalin kurucusu ressam İbrahim Çiftçioğlu ise kültür ve sanat dünyası isimlerinin ölümlerinden sonra eserleriyle anıldıklarını belirterek, “Dostlar, öbür tarafta giden bu insanlar, adları ve yaptıklarıyla halen bıraktıkları boşlukları doldurabiliyorlarsa, onlar ölümsüzdür ve insanlığın güzel evlatlarıdırlar. Bıraktıkları boşluğu ismiyle şiirleriyle sanatlarıyla dolduranlarsan birisi de Can Yücel’dir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler