TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamBülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı

Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Böbrek yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybeden televizyon sunucusu Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı.

Böbrek yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede 12 Eylül’de yoğun bakıma alınan 79 yaşındaki sunucu ve spiker Bülend Özveren, 35 günlük tedavisinin ardından çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün hayatını kaybetti. Özveren için Hacı Eyüp Saadet Çarmıklı Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Taziyeleri Bülend Özveren’in eşi Sebla Özveren, oğlu Kunt Özveren kabul etti. Törene televizyon dünyasından çok sayıda isim katıldı. İkindi namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Bülend Özveren’in naaşı defnedilmek üzere Hoşdere Mezarlığı’na götürüldü. 

Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı

“TÜRKÇE’Yİ EN İYİ KONUŞAN ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİMDİ”Şarkı yazarı, spor spikeri Ali Kocatepe, “Büyük bir kayıp. Benim 50 yıldan fazladır tanıdığım arkadaşım dostumdu. Türkçeyi en iyi konuşan, sunucu olarak örnek programlar ortaya koyan ve de Eurovision ile anılan çok önemli bir kişiydi. Bülent diye yazılıyor her yerde fakat bana ‘İsmimin son harfi T değil D’ derdi. Maç spikeri olmak için sınava girmişti, sınavı kazandı ama hiç hayatında maç anlatmadı. Eşi Sebla ile de ben tanıştırmıştım” dedi. 

Böbrek yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybeden televizyon sunucusu Bülend Özveren son yolculuğuna uğurlandı.

“TÜRK TELEVİZYONCULUĞU’NDA ÇIĞIR AÇMIŞ BİR AĞABEYİMİZDİ”

Haber spikeri Orhan Ertanhan, “Benim meslek büyüğümdü ve Türkiye’de televizyonculuğun duayeni diyebileceğimiz, kalan nadir birkaç kişiden bir tanesiydi. Hem meslekte hem özel yaşantısında örnek bir insandı, hepimizde emeği olmuştur.

Ekrandaki sunum becerileriyle, canlı dinamik Türkçesiyle Türk televizyonculuğunda çığır açmış bir ağabeyimizdi. Maalesef birer birer azalıyoruz. Umuyorum ışıklar içinde uyur ve mirasını genç kuşaklardan devam ettirenler çıkar” diye konuştu.  

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler