TRY - Türk Lirası
EUR
13,5069
USD
12,0271
GBP
15,9928
CNY
1,8824
7.8 C
Ankara
11.8 C
İstanbul
11.7 C
İzmir
26 Kasım 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBugün günlerden ben...

  Bugün günlerden ben…

  Avatar of bedia öcal
  Bedia Öcalhttps://haberton.com/
  Bedia Öcal, Bursa Orhangazi doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Orhangazi'de tamamladı. Devamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler bölümünü bitirdi. Lise yıllarından beri devam ettiği konservatuar eğitimini Türk sanat müziği üzerine tamamladı. Meslek hayatına 2010_2019 yılları arasında bankacılık yaparak devam etti. Şimdilerde ise ailesi ile Bursa'da yaşamakta ilişki ve evlilik danışmanlığı yapmakta, "Beni bir Kendinden Koruyamadın" isimli romanın yazarı...

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bugün benim için önemli bir gün, Birincisi Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. İkincisi ise benim doğum günüm, bugün günlerden ben… bir kadın olarak bugün doğmuşum.

  2021 yılında maalesef 247 kadın öldürüldü, ülkemde ölüm sessizliği var kadın olmak dünyada başlı başına bir suç olarak görülüyor.

  Bir annenin feryadı bana insanlığımı hatırlatıyor, ölen kişi senin kızın değil benim kızım diye bağırıyor, kazağına düşen saç telini öpüp okşayıp sarılıyorum diye isyan ediyor anne. Ben onu ne zorluklarla büyüttüm bu yaşa getirdim haince kurduğun tuzakla benim evladıma nasıl kıydın diyor.

  Kimisinin tabutunun üzerine gelinlik asılıyor.

  Kiminin evladı annemi koruyamadılar diye isyan ediyor.

  Ne zaman bitecek bu vahşet

  Bir kadından doğduğumuzu unutarak işlenen kaç utanç verici sahne izledim. Artık bir kadın cinayeti daha yaşanmamalı buna bir son verilmeli, zarar verenler her kimse en ağır şekilde cezalandırılmalı ki bu insanlık suçu bir daha yaşanmasın, Özge’ler, Hatice’ler, Rümeysa’lar, nice isimsizler katledilmesin…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler