TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBu toprakları şehitlerimize borçluyuz

  Bu toprakları şehitlerimize borçluyuz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bugün bir tarım ve orman bakanı olarak program icra edebiliyorsak bu toprakları şehitlerimize borçluyuz” dedi.

  Bakan Kirişci, cuma namazını Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde Ulu Camii’nde kıldı. Esnaf ziyaretinde bulunan Kirişci, Kahramankazan Belediyesi’ne geçti. Burada konuşan Bakan Kirişci, Kahramankazan’ın Türkiye için önemine dikkat çekerek, “Malumunuz Kahramankazan’ımız Kahramanmaraş’tan sonra ‘kahraman’ unvanını alan ikinci yerleşim yerimiz. İlçemizin 15 Temmuz hain darbe girişiminde sergilemiş olduğu bu savunma, ülkeye namahrem elinin değmemesi adına gösterdiği cesaret, üstün direniş her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

  Bu topraklari sehitlerimize borcluyuz 1 - yerel haberler - haberton
  Bu toprakları şehitlerimize borçluyuz

  Bakan Kirişci, bugünkü ziyaretinin 15 Temmuz’da verilen mücadele sayesinde olduğunu vurgulayarak, “‘Toprakları toprak yapan uğrunda ölen varsa vatandır’ diyor şair; evet bu topraklarda bugün bir tarım ve orman bakanı olarak program icra edebiliyorsak biz bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle başta şehitlerimize rahmet niyaz ederken gazilerimize de hayırlı ömürler diliyoruz. 

  Kahramankazan’ımızın bizim milli değerlerimiz arasında bu manada da önemli bir yeri var. İnşallah ziyaretimiz çerçevesinde başta belediyemiz olmak üzere parti teşkilatlarımız ve vatandaşlarımızla da hemhal olarak Kazan’ımızın meselelerini, problemlerini kendi bakanlığımız ya da iletilmesi gerektiğinde diğer bakanlıklarımızla ilgili meseleler konusunda yardımcı olmanın gayreti içinde olacağız” diye konuştu. 

  Bakan Kirişci, daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı ile MHP İlçe Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler