26.3 C
Ankara
19.5 C
İstanbul
27.5 C
İzmir
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBoko Haram Kamerun'un kuzeyine saldırı düzenledi: 12 ölü

  Boko Haram Kamerun’un kuzeyine saldırı düzenledi: 12 ölü

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Terör örgütü Boko Haram‘ın Kamerun’un kuzeyine saldırı düzenlediği bildirildi. Saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

  Kamerun’da Boko Haram saldırısı: 12 ölü

  Terör örgütü Boko Haram’ın Kamerun’un kuzeyindeki bir köye düzenlediği saldırıda 12 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

  Terör örgütü Boko Haram, Kamerun’un kuzeyi ile Nijerya sınırına yakın bölgede bulunan Mozogo köyüne saldırı düzenledi. Kamerun medyası, saldırıda 12 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. 2021 yılının ilk 8 gününde toplam 3 terör saldırısının düzenlendiği bölgede, bazı okulların öğrencilerin güvenliğini sağlamak için kapılarını kapattığı ifade edildi.

  Boko haram kamerun'un kuzeyine saldırı düzenledi: 12 ölü
  Boko Haram Kamerun’un kuzeyine saldırı düzenledi: 12 ölü

  12 YILDA 20 BİNDEN FAZLA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  Nijerya’da 2000’li yılların başından beri varlık gösteren Boko Haram’ın 2009’dan bu yana düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü. Örgüt, 2015’ten bu yana ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer’de de saldırılar gerçekleştirdi. Örgütün Çad Gölü Havzası’ndaki saldırılarında en az 2 bin kişi hayatını kaybetti. Ülkede, terör saldırıları ve çatışmalar nedeniyle yüz binlerce kişi göç etmek zorunda kalıyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler