TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerPolitikaBoğaziçi Üniversitesindeki eylem açıklaması

Boğaziçi Üniversitesindeki eylem açıklaması

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Boğaziçi Üniversitesindeki eyleme ilişkin açıklamada bulundu

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, “An itibariyle 17 gözaltı vardı. Bu gözaltına alınan 17 kişiden sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Gözaltına alınan 17 kişi arasında MLKP dahil örgütsel kaydı olanlar da var” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylar: 17 kişi gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi’nde çıkan olaylarla ilgili 17 kişi gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Yardımcı İsmail Çataklı olaylarla ilgili olarak, “An itibariyle 17 gözaltı var. Gözaltına alınanlardan sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Ayrıca ifade etmek gerekir ki; aralarında MLKP terör örgütü dahil terör örgütleriyle ilgili kaydı bulunanlar da var” dedi. 

Boğaziçi üniversitesindeki eylem açıklaması
Boğaziçi Üniversitesindeki eylem açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Ana Giriş Kapısı önünde “Üniversitemizde Kayyum Rektör İstemiyoruz” başlığı altında basın açıklaması ve protesto gösterisi yapan kişilerden, gösteriler sırasında “2911 Sayılı Kanuna Muhalefet” ve “Görevli Memura Mukavemet” suçlarını işledikleri tespit edilen 28 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon düzenmiştir” denildi. Açıklamada, saat 05.00’de 13 ilçede 24 adrese yapılan eş zamanlı operasyonlarda 17 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Ankara’da düzenlenen basın toplantısında konuyla ilgili olarak konuşan İçişleri Bakanı Yardımcı İsmail Çataklı, “An itibariyle 17 gözaltı var. Gözaltına alınanlardan sadece 2’si Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi. Ayrıca ifade etmek gerekir ki; aralarında MLKP terör örgütü dahil terör örgütleriyle ilgili kaydı bulunanlar da var.” ifadelerini kullandı. 

Çataklı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Burada toplantı gösteri yürüyüşlerine kanuna muhalefet dahil, polisimize mukavemet dahil aynı zamanda ‘Katil polis’ diye bağırıldığını gördük. Polisimize tekme atıldığını gördük. Dolayısıyla bunların gereği yapılacak. Bir pandemi süreci yaşıyoruz. Bu anlamda birçok kısıtlamayla insanlarımız bizler karşı karşıyayız. Orada bu kısıtlamalara, tedbirlere kurallara hiçbir şekilde uyulmadığını gördük. Tam bir sorumsuz şekilde hareket edildiğini gördük. Bununla ilgili gerek sosyal mesafe kurallarına uyulmaması, halay çekilmesi gibi. Bununla da ilgili arkadaşlarımız gerekli tespitleri yaptılar.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler