TRY - Türk Lirası
EUR
17,4077
USD
16,7438
GBP
20,1623
CNY
2,4987
20.9 C
Ankara
26.6 C
İstanbul
33 C
İzmir
1 Temmuz 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerBM'den Bangladeş'teki patlamayla ilgili açıklama

  BM’den Bangladeş’teki patlamayla ilgili açıklama

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), 4 Haziran’da en az 49 kişinin yaşamını kaybettiği Bangladeş’teki patlamayla ilgili, “Hidrojen peroksit konteynırları yanlış etiketlenmişti ve itfaiye köpük yerine su kullandı” açıklamasını yaptı.

  ILO açıklamasında Bangladeş’in güneydoğusundaki BM Konteyner Deposu’nda 4 Haziran 2022’de meydana gelen yangın ve patlamadan dokuz itfaiyeci de dahil olmak üzere en az 49 kişi hayatını kaybettiğini belirterek iş güvenliğine dikkat çekti. Yangının başladığı hidrojen peroksit konteynırlarının yanlış etiketlenmesi sonucu itfaiyenin köpük yerine su kullandığı, bundan sonra şiddeti kilometrelerce yayılan patlamanın meydana geldiği vurgulandı.

  Bmden bangladesteki patlamayla ilgili aciklama 1 - dış haberler - haberton
  BM’den Bangladeş’teki patlamayla ilgili açıklama

  Kimyasal maddelerin depolanması ve çalışma ortamı güvenliği konusunda Bangladeş hükümetini ortak çalışmaya çağıran ILO, bu trajik kazanın ilgili tüm tarafları ülke çapındaki işyerlerindeki güvenlik açıklarını ele almak için yenilenmiş bir güç uygulamaya iteceğini umduklarını ifade etti.

  NE OLMUŞTU?

  Başkent Dakka’nın güneydoğusundaki Chittagong Limanı yakınlarında bir konteynır deposunda yangın çıkmış, itfaiye yanlış etiketlenen hidrojen peroksit konteynırlarına suyla müdahale edince geniş çaplı patlama meydana gelmişti. Görgü tanıkları basına konuşarak patlamanın kilometrelerce öteden hissedildiğini ifade ederek olayı gökten yağan ateş topları olarak tanımlamıştı.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler