TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamBitlis'te karla mücadele çalışmaları sürüyor

  Bitlis’te karla mücadele çalışmaları sürüyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bitlis’te yaklaşık 4,5 metre kar yağan kentte başlatılan karla mücadele çalışmaları sürüyor. Yetkililer, yolun hafta sonuna kadar açılacağını, bölgedeki kar kalınlığının da yer yer 6 metreyi bulduğunu söyledi.

  Türkiye’nin en fazla kar yağışının etkili olduğu Bitlis‘te 3 Mart’ta başlayan kar yağışı, 4 gün önce durdu. 23 günde yağan kar kalınlığı kent merkezinde 4,5 metreyi aştı. Yüksek kesimlerde ise yer yer 6 metreyi buldu. Kar yağışının durmasından sonra ise yoğun çalışma başlatıldı. 322 köy yolundan 320’si ulaşıma açıldı. Halen kapalı olan 2 köy yolunun ulaşıma açılması için de yoğun çalışma yürütülüyor. İl Özel İdaresi Merkez Şantiye Şefi Nail Aşit, bölgedeki kar kalınlığının yer yer 6 metreyi bulduğunu, çalışmaların hafta sonuna kadar tamamlanarak bu 2 yolun da ulaşıma açılacağını söyledi.

  Bitlis'te karla mücadele çalışmaları sürüyor
  Bitlis’te karla mücadele çalışmaları sürüyor

  Aşit, kış boyunca çalışmaların 10 şantiyede 50 iş makinesi ve 75 personelle karla mücadelenin yürütüldüğünü belirterek, “Köy yollarında defalarca çalışma yapıldığı için şu ana kadar 3 bin 700’e yakın köyde 26 bin 181 kilometre yol açma çalışması yürüttük. Bu da büyük maliyete neden oldu. Bugüne kadar aralık ayıyla içinde bulunduğumuz mart ayına kadar 700 bin litre yakıt kullandık. Gece gündüz çalışma yapmak zorunda kalan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu yıl gerçekten çok büyük bir mücadele verdiler. İlimiz mart ayında çok büyük bir afet yaşadı. Bu sene son 30 yılın en şiddetli kışını yaşadık. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler