23.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
29.7 C
İzmir
Salı, Temmuz 27, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBir kadının başarı öyküsü: Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği

  Bir kadının başarı öyküsü: Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği

  Avatar of özge demir
  Özge Demirhttps://haberton.com/
  Özge Demir, 1988 Erzincan Doğumlu, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu, köşe yazarı.

  Son Dakika Haberleri

  Gemlik yardım gönüllüleri olarak başlayan iyilik hareketi Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği oldu. Büyüdü gelişti. Bir kadın bütün ilçede umut saçtı.

  Etrafımızda olup bitenlere, yaşananlara ve yaşayan insanlara karşı ne derece duyarlıyız ? Yardıma ihtiyacı olan birini görünce” bana dokunmayan yılan bin yaşasın.” diyen de var, “Ben hayır kurumu muyum, devletten yardım istesin.” diyen de var. Büyük bir duyarlılıkla elinden geleni yapanda var. Herkes gönlünün güzelliğine göre davranıyor bu hayatta. Herkes kalbindekini yansıtıyor etrafına. Kalbi güzel olanlar iyilik güzellik saçıyor elbette.

  Bursa’nın Gemlik ilçesinde tamamen kadınlardan oluşan bir iyilik hareketi var uzun zamandır. Kadınlar yardıma ihtiyacı olanlarla yardım etmek isteyen hayır severleri buluşturuyor,ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye malzemesi dağıtıyor. Ailelere Erzak yardımı yapıyor, çocukları bayramlarda giydiriyor,evinde fazla eşyası,mobilyası olandan alıp ihtiyacı olana veriyor.Daha sayamayacağım bir çok faaliyet içindeler. Çabalarını gördükçe istemsizce gurur duyuyorsunuz kadınların bu hareketinden.

  Bir kadının başarı öyküsü: gemlik yardım gönüllüleri derneği
  Bir kadının başarı öyküsü: Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği

  İyilik meleği bu kadın grubunun içinde olan bir kadından bahsedeceğim size. Kendi kendine senelerdir uğraşan, didinen, herkesin derdine yetmeye çalışan, küçücük bir iyilik hareketi olarak başlayıp resmi bir dernek olana kadar savaşan güçlü bir kadından bahsedeceğim. “ARZU KÖMÜRCÜ”

  Arzu hanım bu iyilik hareketinin başrolü. Arzu hanımı ilk tanıdığımda kendi halinde, yanında birkaç arkadaşı ile çaba sarf eden, sempatik, kendince bir şeyler yapmaya çalışan bir bayandı. Doğruyu söylemek gerekirse o zamanlar onun başlattığı bu akımı bir heves olarak görmüştüm. Çünkü kısa sürede duyuldu bu iyilik hareketi ve başı her geçen gün yardım isteyen insanlarla kalabalıklaşmaya başladı. Bir heves, biraz yapar baş edemez bırakır demiştim içimden itiraf ediyorum. Fakat ben yanıldım.

  Yıllar geçti Arzu Hanım’ın azmi ve kararlılığı katlanarak arttı. Hiç azalmadı. Her geçen gün daha çok insana el uzatmaya başladı. Mütevazı tavrı, yumuşak ses tonu, merhametli yüreğiyle gönüllerde taht kurdu. Gemlik yardım gönüllüleri olarak başlayan iyilik hareketi Gemlik yardım gönüllüleri derneği oldu. Büyüdü gelişti. Bir kadın bütün ilçede umut saçtı. Bir kadın bütün ilçede iyilik perisi gibi senelerdir uğraşıyor. Etrafına İyilik, güzellik saçmaya devam ediyor. Hem de gönüllü olarak.

  Gemlik yardım gönüllüleri olarak başlayan iyilik hareketi gemlik yardım gönüllüleri derneği oldu. Büyüdü gelişti. Bir kadın bütün ilçede umut saçtı.
  Gemlik yardım gönüllüleri olarak başlayan iyilik hareketi Gemlik Yardım Gönüllüleri Derneği oldu. Büyüdü gelişti. Bir kadın bütün ilçede umut saçtı.

  Allah böyle insanların sayısını arttırsın diyorum bütün kalbimle. Yolunuz Gemliğe düşerse eğer mutlaka uğramanızı öneririm Gemlik Yardım Gönülleri Derneğine. Çünkü orada hoş sohbet, çok güzel bir karşılanma ve güçlü kadınları göreceksiniz. Gitmişken benden de selam söyleyin o güzel kalpli insanlara. Ayaklarına taş değmesin . Takdir edilecek bu iyilik hareketinin herkese örnek olmasını diliyorum.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler