TRY - Türk Lirası
EUR
15,3176
USD
13,5301
GBP
17,9856
CNY
2,1261
2.9 C
Ankara
5.9 C
İstanbul
8.8 C
İzmir
1 Aralık 2021, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşkent'te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele etkinliği

  Başkent’te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele etkinliği

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle Keçiören, Mamak ve Sincan’da eş zamanlı düzenlenen farkındalık etkinliklerine Başkentli kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kadın muhtarların da öncülük ettiği etkinliklerde doktor ve hemşireler tarafından temel sağlık eğitimleri verildi.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

  Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ve BelPa A.Ş. iş birliğiyle eş zamanlı olarak Keçiören, Mamak ve Sincan’da kadına şiddete karşı farkındalık etkinliği düzenlendi.

  Uzman doktor ve hemşirelerin temel sağlık eğitimi verdiği etkinliğe katılan Başkentli kadınlara hijyen kitinden oluşan çantalar ve bilgilendirme broşürleri de dağıtıldı.

  MERKEZ VE ÇEVRE İLÇELERDE KADINLARA ÖZEL EĞİTİM

  Büyükşehir Belediyesi, Başkentli kadınlara merkez ve çevre ilçelerde aile sağlığı başta olmak üzere sosyal ve hukuki hakları konusunda eğitimler vermeye devam ediyor.

  Başkent'te kadına yönelik şiddetle mücadele etkinliği
  Başkent’te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele etkinliği

  Sincan, Mamak ve Keçiören ilçelerinde kadın muhtarlar aracılığıyla kadınlara ulaştıklarını belirten Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 3 ilçemizde muhtarlarımızla iş birliği yaparak Sincan, Mamak ve Keçiören’de belediyemizin ilgili daireleri ile kadın sağlığı eğitimi düzenledik. Kadına karşı şiddete hayır diyoruz. Yaşama hakkı elinden alınan kadınlarımıza rahmet diliyoruz” dedi.

  Eğitimlere katılan BelPa A.Ş.Genel Müdürü Ramazan Değerli de düşüncelerini, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesi sahalardayız. Ankara’mızın çeşitli bölgelerinde özellikle kadın muhtarlarımızın muhtarlık yaptığı mahallelerimizde kadınlarımıza sağlık taraması yapmaya çalışıyoruz. Kadınlarımızla bir araya geliyoruz ve onlar için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” sözleriyle dile getirdi. Amaçlarının kadına yönelik şiddetin önüne geçmek ve kadınları bilinçlendirmek olduğuna dikkat çeken BelPa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara da şu değerlendirmelerde bulundu:

  “İlgili daire başkanlıklarımız ve muhtarlarımızla birlikte bir alan çalışması yapıyoruz. Sincan, Mamak ve Keçiören ilçelerimizde kadın arkadaşlarımızı doktorlarımızla buluşturarak sağlık taraması yaptırıp, sağlık kitlerimizi dağıtıyoruz. Dilerim bundan sonraki süreçlerde sadece kadına yönelik şiddet değil hiçbir canlıya şiddet uygulanmasın.”

  BAŞKENTLİ KADINLAR BİLİNÇLENDİRİLİYOR

  Kadınların bilinçlenmesi ve bilgilerini pekiştirmesi için ilçe ilçe gezerek eğitimler düzenleyen Büyükşehir Belediyesine kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında düzenlediği farkındalık eğitimleri için teşekkür eden Başkentli kadınlar, düşüncelerini şu sözlerle özetlediler:

  Ankara büyükşehir belediyesi, ‘25 kasım kadına yönelik şiddetle mücadele haftası’ kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
  Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası’ kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
  • -Hanım Kalay: “Kadına şiddete karşıyım. Kadınlara verilen eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 55 yaşındayım. Büyükşehir Belediyesi şimdiye kadar en iyi hizmetlerden birini vermiş oldu. Teşekkür ederim.”
  • -Nurhayat Karataş: “Kadına şiddet olaylarında bu suçu işleyenlerin cezasını almasını istiyoruz. Bu eğitimler çok faydalı oldu. Eğitim önemli, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”
  • -Leyla Göktaş: “Bir kadın olarak bir kız çocuk yetiştirdim zor şartlar altında. Öncelikle annelerin bilinçlendirilmesini istiyorum. Annelerin eğitilmesi için bu tarz eğitimlere çok daha fazla yer verilmesi gerekiyor.”
  • -Remziye Erdoğan (Kavacık Subay Evleri Muhtarı): “Kadına yönelik şiddetin önlenmesinin en önemli noktası eğitim. Belediyemize bu konuda vermiş olduğu destek için çok teşekkür ederim.”

  Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla Başkent’in cadde ve bulvarlarını afiş ve billboardlarla donatacak olan Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerle de iş birliği yaparak hafta kapsamında söyleşiden fidan dikme etkinliğine, tiyatro oyunundan konsere kadar birçok etkinliği Başkentli kadınlarla buluşturacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler