TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşkan Altınok Çoban Mektebi'ni denetledi

  Başkan Altınok Çoban Mektebi’ni denetledi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İlçede Fatih Caddesi üzerinde bulunan Çoban Mektebi’ndeki çalışmaları denetledi.

  Müze haline getirilmek üzere restorasyon çalışmalarına başlanan Ziraat Mektebi’nde, Çoban Mektebi olarak da bilinen tarihi yapının etrafında çevre düzenleme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz ile protokol imzalayarak Ziraat Mektebinin restorasyon çalışmalarını devralmıştık. Subayevleri Mahallemizde bulunan, Çoban Mektebi olarak da bilinen Ziraat Mektebimizi Mücadele Müzesi haline getirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.

  “KEÇİÖREN’İN ÖNEMLİ BİR KARARGÂHTI”

  Çoban Mektebi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen ve burada görevli yetkililerden bilgiler alan Altınok, Keçiören’in Milli Mücadele döneminde önemli bir karargâh olduğuna vurgu yaparak şu bilgileri aktardı:

  “Keçiören’in Milli Mücadele’de önemli bir yeri vardır. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya geldikten sonra karargâh olarak Keçiören’i kullanmıştır. Bu anlamda Keçiören Milli Mücadele’nin karargâhıdır. Geçmişine sahip çıkmayan devletlerin ve milletlerin geleceği olmaz. Biz de tarihimize ve geçmişimize sahip çıkarak Milli Mücadele’nin yönetildiği yapılarımızı müze haline getiriyoruz.”

  17 BİN METREKARELİK GÜL VE ÇİÇEK VADİSİ YAPILACAK

  Başkan Altınok, Ankara Üniversitesi Tarım, Hayvancılık ve Gıda TEKNOKENT’inin bahçesinde yer alan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından istirahat etmek için kullanılan ‘Atatürk Evi’nde de önümüzdeki günlerde restorasyon çalışması yaparak burayı da müze haline getireceklerini kaydetti. Aynı zamanda bu iki yapının etrafında bulunan 17 bin metrekarelik alanı da yeşillendirerek gül ve çiçek vadisi yapacaklarını dile getirdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler