TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamBaşıboş sokak köpekleri korkutuyor

  Başıboş sokak köpekleri korkutuyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi’nde parklarda sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri mahallelinin korkulu rüyası oldu.

  Önceki gün 4 çocuğa saldıran köpeklerin esnaf tarafından kurtarılmasının ardından mahalleli, köpeklerin toplanmasını istedi. Çocukları köpeklerin saldırısından kurtaran esnaf Mahmut Saymaz, “Köpekler çocukları kovalarken biz müdahale ettik. Köpekler durdu ve çocuklar siteye kaçtı. İstiyoruz ki bu köpeklere bir müdahale etsinler” dedi. 

  Başıboş sokak köpekleri korkutuyor
  Başıboş sokak köpekleri korkutuyor

  Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi’nde parklarda sürü halinde dolaşan sokak köpekleri, mahalleliyi korkutuyor.  Mahaleliler, önceki gün köpeklerin 4 çocuğa saldırmasının ve esnaf tarafından kurtarılmalarının ardından köpeklerin toplatılmasını istedi. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde saldırgan köpekler nedeniyle işe gidip gelirken korku yaşadıklarını belirten mahalleli, bu konuda yetkililerden çözüm bekliyor.

  ‘ÇOCUKLARI KOVALARKEN MÜDAHALE ETTİK’

  Mahallede fırın işleten ve önceki gün 4 çocuğu köpeklerin saldırısından kurtaran Mahmut Saymaz, “Başıboş köpekler mahalleye korku saldı. Burada esnafız, köpekler çocukları kovalarken biz müdahale ettik. Köpekler durdu ve çocuklar siteye kaçtı. İstiyoruz ki bu köpeklere bir müdahale etsinler. Vatandaş rahat bir şekilde evine dönebilsin. Biz sitenin kapısının önündeyken çocuklar yoldan geliyordu. Köpekler yeşil alandan koşarak çocukları kovaladı. Biz de bağırdık, çağırdık köpekler geri döndü” diye konuştu. 

  Diyarbakır’ın kayapınar ilçesi medya mahallesi’nde parklarda sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri mahallelinin korkulu rüyası oldu.
  Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Medya Mahallesi’nde parklarda sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri mahallelinin korkulu rüyası oldu.

  Mahalle sakinlerinden Abbas Güner, kendisinin de birkaç kez çocukları köpek saldırısından kurtardığını belirterek, “Bu hayvanlar açtır, saldırıyor. Çocuğu zorla kurtardım. Bunlar şimdi ya parkın içindeler ya taşların arasındalar ya da cadde üzerinde kaldırımdalar. Bunların toplanması da kolaydır, zor bir şey değildir. Sabah geldim burada birkaç tane tavuğumuz var, tavuklarımızı da kovalamışlar. Çocukları kovalamışlar” dedi. .

  Şükriye Alp ise, “Birkaç gün önce bir köpek oğluma da saldırdı. Kocam oğluma kaçmamasını söylemiş. Kaçtığı zaman saldırıyorlar. Yolumuzun üzerinde köpekler. Ondan sonra dün 6 tane burada ağaçların altındaydı. Çocuklarımız korkuyor. 6 tane köpek öyle olur mu?” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler