18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaYazarlarBaşarı nedir? Nasıl başarıya ulaşabiliriz?

  Başarı nedir? Nasıl başarıya ulaşabiliriz?

  Avatar of mustafa can altuntaş
  Mustafa Can Altuntaşhttps://haberton.com/
  Mustafa Can Altuntaş 2001 doğumlu Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi. “Sessiz Haykırış” kitabı ile yazarlık/şairlik kariyerine erken yaşta başladı.

  Son Dakika Haberleri

  Başarı nedir? Nasıl başarıya ulaşabiliriz?Herkes başarının tanımı farklı yapar, paramız olunca başarılı olmayız aksine başarılı olursak paramız olur.

  Ama genel olarak algılanan başarı tanımı konforlu bir hayata sahip olmak, son model arabalara ve eşyalara sahip olmak ya da istediğimizi istediğimiz an da gerçekleştirebilmek gibi para üzerine kurulan birçok algı cümlesini sayabiliriz. Halbuki paramız olunca başarılı olmayız aksine başarılı olursak paramız olur. Bence başarının tanımı para kazanmak gibi sadece maddi gereçlere bağlanmamalı. Peki neye bağlanmalı?

  Bence başarı tanıdığın ya da tanımadığın insanların hayatına ortak olmakla alakalıdır. Ortak olmaktan kasıt şudur ki; Birilerinin hayatında yaptığın iyiliklerle, söylediğin iki kelam güzel sözle, ortak olduğun duygularla, bilinçli ya da bilinçsiz yaptığın eylemlerle seni her daim güzel hatırlayabilecekleri anılar bırakmaktır. Bununla ilgili şöyle bir söz vardır: “Bu dünyadan silindiğin gün adının anıldığı son gündür” diye.

  Başarı nedir? Nasıl başarıya ulaşabiliriz?
  Başarı nedir? Nasıl başarıya ulaşabiliriz?

  İşte hayatta uzun kalmanın sırrı isminin son anılacağı zamanı uzatabilmektir. Bunu süreyi ne kadar uzun tutarsak başarımımızda o derece ölümsüz olacaktır. Sevdiğiniz ya da sevmediğiniz insanların hayatında sizleri güzel duygularla anacakları zamanlar ve onların duygularına farklı hisler katın. Yani hiç bitmeyecek olan başarınızı…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler