TRY - Türk Lirası
EUR
20,569
USD
18,823
GBP
23,034
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir'de yeşil alan miktarı 11 milyon metrekare

Başakşehir’de yeşil alan miktarı 11 milyon metrekare

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Başakşehir’de yeşil alan miktarını artırma ve yeni fidan dikim çalışmaları devam ederken, Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “1 milyon fidanı toprakla buluşturma hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Yeşil alan miktarı 11 milyon metrekareyi geçti” dedi.

Başakşehir Belediyesi, yeşil alanların artırılması için ilçede ağaç dikim çalışmalarını sürdürürken, Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yürütülen hizmetlere ilişkin bilgi verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle ağaç dikimi yapan Kartoğlu, “Ülkemizin yeni yüzyılına nefes olacak fidanları toprakla buluşturuyoruz. Orman varlığımızı güçlendirmek için 1 milyon fidanı toprakla buluşturma hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Coğrafyamızın her karış toprağını değerlendirmek adına ilçemizin dört bir yanını yeşillendiriyoruz. Yola çıktığımız ilk gün ‘bir fidandan ne olacak’ demedik. Bir fidandan büyük bir orman olacağını çok iyi biliyorduk. Zaman geçti, diktiğimiz her fidan şehrimize nefes, milletimize hayat oldu” diye konuştu.

Basaksehirde yesil alan miktari 11 milyon metrekarez - yerel haberler - haberton
Başakşehir’de yeşil alan miktarı 11 milyon metrekare

‘EN GÜZEL YEŞİL ALANLAR BAŞAKŞEHİR’DE OLACAK’

Kartoğlu, kişi başına düşen 21 metrekarelik yeşil alan miktarına ulaştıklarının altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

“Avrupa’yı ikiye katladık. İstanbul’un da en yeşil ilçelerinin başında geliyoruz. Başakşehir’imize, adeta bir tabloya resim çizer gibi, birbirinden güzel 4 millet bahçesi kazandırdık. 3 millet bahçemizin de yapım çalışmalara devam ediyoruz. Yeşil alan miktarı 11 milyon metrekareyi geçti. Bugün, tamamlandığında 350 bin metrekareye ulaşacak Çam ve Sakura Millet Bahçesi, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi önü ile 4’üncü Etap Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Parkımızda ağaç dikimi yaptık. Yarın yeni yerlerde yeni fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. 2023’ün en güzel yeşil alanları Başakşehir’de olacak.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler