TRY - Türk Lirası
EUR
17,4156
USD
16,6793
GBP
20,2186
CNY
2,4905
16.2 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
21 C
İzmir
30 Haziran 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBaşakşehir'de LGS tercih stantları kuruldu

  Başakşehir’de LGS tercih stantları kuruldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Başakşehir’de LGS tercih stantları öğrencileri ilçedeki lise temsilcileri ile bir araya getirdi. Kent Meydanı’na kurulan ‘Lise Tercih Fest’ çadırlarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

  Başakşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav heyecanını geride bırakan öğrenciler için ‘Lise Tercih Fest’ düzenliyor. Öğrencileri bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan Başakşehir Belediyesi, tercih yapacak öğrenciler ile ilçe genelinde bulunan liselerin temsilcilerini Lise Tercih Fest’de bir araya getirdi.

  ÖĞRENCİLERİN TERCİH HEYECANI BAŞLADI

  Başakşehir Kent Meydanı’na akın akın gelen öğrenciler, rehber öğretmen ve psikologlar eşliğinde okullar hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenen rehber öğretmenler, hem kendi okullarını tanıtma fırsatı yakaladı hem de öğrencilere doğru adımlar atmalarına yönelik bilgiler verdi. 

  Basaksehirde lgs tercih stantlari kuruldu 1 - yerel haberler - haberton
  Başakşehir’de LGS tercih stantları kuruldu

  “AKADEMİLERİMİZ İLE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

  Lise Tercih Fest’i Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Coşkun da ziyaret etti. Stant ziyaretlerinde okul yöneticileri ile bir araya gelen Başkan Kartoğlu, “Lise öğrencilerimiz için belediyemizde staj imkânı sunuyor, iş birliği yaptığımız yayın kuruluşları ve firmalara yönlendirme yapıyoruz. Akademilerimiz ile öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimizin kendi mesleklerini daha da pekiştirmesi için; grafik tasarım, YouTube, yeni medya, dublaj, sinema, radyo gibi birçok alanda akademiler açtık. Ücretsiz eğitim verdiğimiz bu akademilere tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

  Öğrencileri en doğru tercihi yapmaları için Başakşehir Kent Meydanı’na düzenlenen Lise Tercih Fest, 8 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler