TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerArıların ilk mahsulü polenler alındı

  Arıların ilk mahsulü polenler alındı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Han Belediyesi işbirliğiyle başlatılan Lavanta Balı Üretim Projesi’nde girişimci kadınlar arıların ilk mahsulü polenleri aldı.

  Ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticilere destek için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projeler tüm hızıyla sürerken, Han ilçesinde oluşturulan şehrimizin en büyük lavanta bahçesinde de üretim devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca başlatılan Lavanta Balı Üretim Projesi’nde hasat aşamasına geçildi.

  Arıların ilk mahsulü polenler alındı
  Arıların ilk mahsulü polenler alındı

  Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı törenle 16 üretici kadına toplam 90 adet arı çıtalı kovan ve yedek kovan ile temel arıcılık malzemeleri verilmişti.

  Proje kapsamında ilk ürün hasadını alan girişimci kadınlar, kovanlardan 3 günde 9 kilogram polen topladı. Üreticiler 3 hafta boyunca arı kovanlarından polen almaya devam edecek.

  Eskişehir büyükşehir belediyesi ve han belediyesi işbirliğiyle başlatılan lavanta balı üretim projesi’nde girişimci kadınlar arıların ilk mahsulü polenleri aldı.
  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Han Belediyesi işbirliğiyle başlatılan Lavanta Balı Üretim Projesi’nde girişimci kadınlar arıların ilk mahsulü polenleri aldı.

  Yapılacak olan temizleme işlemlerinden sonra polenler kavanozlanarak satışa hazır hale getirilecek. Girişimci kadınların gerek polen gerekse bal üretiminde alım garantisi veren Büyükşehir Belediyesi, ürünleri Üretici Marketler aracılığıyla vatandaşlara ekonomik ve sağlıklı bir şekilde ulaştıracak.

  Girişimci kadınlar, Ağustos ayında ise ilk bal hasadını yaparak bal üretimine başlayacaklar.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler