TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
20.3 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
21.7 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanBartın'da sel suları çekildi

  Bartın’da sel suları çekildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bartın’da sel sularının dün geceden itibaren çekilmesiyle sabah saatlerinden itibaren, esnaf ve vatandaşlar temizlik çalışmalarına başladı.

  Bartın Irmağı’nın taşmasıyla kent genelinde 1053 su baskını yaşanırken, ırmak seviyesinin normale dönmesiyle temizlik çalışmaları başladı.

  Bartın merkeze 3 günde metrekareye 306,1 kilogram yağmur düştü. Yağış sonrası kent merkezinden 3 bölgeden geçen ırmak seviyesi 8 metre yükseldi. Irmağın taşmasıyla 1053 taşkın yaşanırken, 7 köye elektrik verilemedi. Kozcağız beldesinin Şarköy Boğaz Mahallesi’nde köprünün yıkılmasıyla köye ulaşım sağlanamıyor. Mahallede yaşayanların ihtiyaçları jandarma ve emniyete ait helikopterle karşılanıyor. Ulaşımı olmayan bazı köylerde rahatsızlananlar ise polis helikopteri ile Amasra’ya getirilerek, hastaneye sevkleri yapıldı.

  Bartın'da sel suları çekildi
  Bartın’da sel suları çekildi

  Sel sularının dün geceden itibaren çekilmesiyle sabah saatlerinden itibaren, esnaf ve vatandaşlar temizlik çalışmalarına başladı. Sel felaketine destek için birçok il belediyelerinden gelen iş makineleri ve gönüllülerin de katıldığı çalışmalarda suyun bıraktığı çamurlar temizleniyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler