TRY - Türk Lirası
EUR
18,2142
USD
18,5281
GBP
20,9862
CNY
2,6037
12.6 C
Ankara
17.6 C
İstanbul
20 C
İzmir
4 Ekim 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıBala'da tahıl alanlarında yüzde 70 ürün kaybı

Bala’da tahıl alanlarında yüzde 70 ürün kaybı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda Ankara Bala’da tahıl alanlarında yüzde 70 ürün kaybı yaşandığı söylendi.

Ankara Bala’da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, bölgede kuraklıktan kaynaklı yüzde 70 ürün kaybı yaşandığı belirtildi.

Balâ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan kuraklık tespit çalışmasında, 5 binin üzerindeki çiftçi tarafından ekim yapılan 900 bin dekar alandan yüzde 70’inin tarımsal kuraklıktan etkilendiği açıklandı. Kuraklıktan kaynaklanan ürün kaybı olan bazı tarların sürülmeye bazılarında ise hayvanları otlatmaya başlandığı aktarıldı.

Bala'da tahıl alanlarında yüzde 70 ürün kaybı
Bala’da tahıl alanlarında yüzde 70 ürün kaybı

Raporda, ilçede ekili alanların yüzde 70 oranındaki kısmının kuraklığa teslim olduğu açıklandı. Geçtiğimiz yıl ayçekirdeği, kimyon, nohut, aspir gibi ürünlerin ekildiği yere ikinci ürün olarak arpa, buğday ekimi yapıldığı ve bu yerlerde kuraklığa bağlı olarak ürün kaybının yüzde 75-80 oranında olduğu belirtildi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler