31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan Yanık şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

  Bakan Yanık şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

  Bakan Yanık, FETÖ’nün darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde, otelde 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gaziler ile bir araya geldi. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan programda şehitler için dua edildi.

  Bakan Yanık, 15 Temmuz’un istiklal mücadelesi olduğunu belirterek, “Çanakkale’de, Sakarya’da hangi irade gösterildiyse 15 Temmuz’da da aynı irade ortaya çıktı. Bu cesaret ancak Allah’ın yardımı ile gelebilecek bir cesaret. 15 Temmuz bir tarafı ile bu milletin içine asker, sivil her yerine sirayet etmiş bir habis unsurun defedilmesiydi. 15 Temmuz hepimizin anbean yaşadığı, büyüklüğünü ve görkemini ancak geçtikten sonra anladığımız bir zaman dilimi. O yüzden 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Özellikle yeni nesillere, genç kuşaklara, çocuklarımıza 15 Temmuz iradesini ve ruhunu muhakkak anlatacağız” dedi.

  Bakan yanik sehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi - politika - haberton
  Bakan Yanık Şehit Aileleri Ve Gazilerle Bir Araya Geldi

  Bakan Yanık, 15 Temmuz şehitlerini anarak, “Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Rabb’im bir daha bize 15 Temmuz yaşatmasın ama buna kalkışacak olanların önünde bir tecrübe var. Bu milletin, bu tür hain kalkışmaları nasıl defettiği daha 5 yıl önce yaşandı. İnanıyorum ki bu millet mayasında olan vatan sevgisini hiçbir zaman kaybetmeyecek” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler