28 C
Ankara
26.5 C
İstanbul
35 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberler15 ülkede 15 Temmuz mesajı yayımlandı

  15 ülkede 15 Temmuz mesajı yayımlandı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Yurt dışında Türk sivil toplum kuruluşları 15 ülkede 15 Temmuz mesajı olarak Demokrasinin Zaferi başlıklı ilan yayımlandı

  Yurt dışındaki Türk sivil toplum kuruluşları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, bulundukları 15 ülkede farklı dillerde ‘Demokrasinin Zaferi’ başlıklı gazete ilanı yayınladı.

  İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Boşnakça hazırlanan ilanlar ABD, Malezya, Şili, Kenya, Tanzanya, Uganda, Ruanda, Japonya, Arnavutluk, Kosova, Brezilya, Makedonya, Nijerya, Bosna Hersek ve Endonezya‘da çeşitli gazetelerde yer aldı. FETÖ‘nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde şehit olan 251 vatandaşın isminin tek tek yazıldığı ilanda, “15 Temmuz 2016’da, Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan Fetullah Gülen ve örgüt mensupları, demokratik yollarla seçilmiş Türk hükümetini devirmek için Türk halkına silah doğrulttu” ifadeleri yer aldı.

  Darbeci FETÖ mensuplarının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni de uçaklarla bombaladığına işaret edilen ilanda, darbe girişiminin Türk demokrasisini savunmak için ayağa kalkan 251 vatandaşın ölümüne, 2 bin 731 kişinin de yaralanmasına neden olduğu hatırlatıldı. İlanda, “FETÖ üyelerini Türkiye’ye iade edin. Türk demokrasisinin yanında olun ve teröre karşı dayanışmanızı gösterin” çağrısında bulunuldu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler