TRY - Türk Lirası
EUR
17,4792
USD
16,3701
GBP
20,5872
CNY
2,4459
15.5 C
Ankara
21.5 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan Soylu: Kılıçdaroğlu yine saçmalamış

  Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu yine saçmalamış

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Göç İdaresi Başkanlığı’ndan randevu talep edeceğini açıklamasıyla ilgili, “Her zamanki gibi Kılıçdaroğlu yine saçmalamış. Ömrü saçmalamakla devam ediyor” dedi.

  İçişleri Bakanı Soylu, kuruluş yıl dönümünü nedeniyle Göç İdaresi Başkanlığı heyetini kabul etti. Bakan Soylu, göçün, 21’inci yüzyılın ciddi küresel sorunlarından olduğunu ve 2021 yılı verilerine göre dünyada 84 milyon insanın zorla yerinden edildiğini söyledi. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Ukrayna’dan komşu ülkelere ulaşan mülteci sayısının 3,5 milyon olduğunu kaydeden Soylu, Ukrayna içinde yer değiştiren insan sayısının ise 6,5 milyon olduğunu kaydetti.

  Bakan soylu kilicdaroglu yine sacmalamis 1 - politika - haberton
  Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu yine saçmalamış

  Bakan Soylu, göçün, 21’inci yüzyılda hem hızlı hem kitlesel hem de artarak devam ettiğini vurgulayarak, “Bunu görmezden gelmek, Batılıların Suriye göçünde yaptığı gibi bunu bir sınır meselesi olarak görmek, hem insani değil hem de sosyolojinin, bilimin, gerçekleriyle tutarlı değil. Biz Türkiye olarak meseleye Anadolu’nun yüzyıllara dayanan göç tecrübesiyle bilimsel değerlendirmelerle ve en önemlisi medeniyetimizin yüksek vicdani ve merhametiyle baktık. Israrla ‘göçü yönetmek’ tabirini kullandık” dedi.

  ‘5,5 MİLYON YABANCIYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ’

  Göçle mücadele kapsamında yapılan çalışmaları anlatan Bakan Soylu, “Halihazırda ülkemizde 3,7 milyon geçici koruma altında Suriyeli var. Yaklaşık 1,4 milyon da çeşitli ülkelerden ikamet izniyle kalan insan var. 318 bin kişi de uluslararası koruma kapsamında bulunuyor. Dolayısıyla yaklaşık 5,5 milyon yabancıya ev sahipliği yapıyoruz” diye konuştu.

  Bakan Soylu, 2016’dan bu zamana kadar 2,5 milyon kişinin Türkiye’ye girişinin engellendiğini belirterek, “Aynı periyotta yani 2016’dan beri ülke içinde yakalanan düzensiz göçmenlerin sayısı da 1,4 milyondur. Yani bu ülkenin kolluk birimleri ülkeye girmek üzereyken ve ülke içinde yaklaşık 4 milyon kaçak göçmene müdahale etmiştir” dedi. 

  Bakan soylu kilicdaroglu yine sacmalamis 2 - politika - haberton
  Bakan Soylu: Kılıçdaroğlu yine saçmalamış

  ‘KILIÇDAROĞLU’NUN ÖMRÜ SAÇMALAMAKLA DEVAM EDİYOR’

  Bakan Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu’nun Göç İdaresi Başkanlığı’na gideceğini açıklamasına ilişkin ise “Kılıçdaroğlu her zamanki gibi saçmalamış yine. Ömrü saçmalamakla devam ediyor. O şöyle zannediyor; kendi SGK Genel Müdürlüğü’nü yaptığı gibi Göç İdaresi Başkanlığı idare ediyor. O eski Türkiye’deydi. Göç İdaresi Başkanı onun illegal bir şekilde SGK’ya taşıdığı ve bu toplumun bütün huzurunu bozacak adamlardan müteşekkil değil. O bir kere SGK Başkanlığı’nda bu ülkeye yaptığı ihanetlerin bedelini ödesin. Bu ülkeye her yaptığının bedelini ödesin. Kimleri oraya taşıdığının bedelini ödesin. Göç İdaresi tarihinin, Sahil Güvenlik tarihinin en büyük mücadelesini yapıyoruz ama ona da tabii kara çalma, iftira atma her zamanki karakterleridir” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler