TRY - Türk Lirası
EUR
20,465
USD
18,834
GBP
23,337
CNY
2,776
30 Ocak 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaBakan, Develioğlu Köprüsü'nde incelemelerde bulundu

Bakan, Develioğlu Köprüsü’nde incelemelerde bulundu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Ankara’nın Kalecik ilçesinde restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Develioğlu Köprüsü’nde incelemelerde bulundu

Bakan Karaismailoğlu, sabah saatlerinde kara yolu ile Ankara’nın Kalecik ilçesine geldi. Burada, restorasyon çalışmaları süren tarihi Develioğlu Köprüsü’nü inceleyen Karaismailoğlu, Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan’dan bilgi aldı. Karaismailoğlu, Türkiye’nin dört bir noktasında dünyanın en önemli projelerini yaptıklarını belirterek, “Bunları yaparken bir taraftan da tarihimize ve kültürümüze sahip çıkıyoruz. Karayolları Genel Müdürlüğü’müzün sorumluluğunda olan tarihi köprülerimize sahip çıkarak, onları yenileyip hayata kazandırıyoruz” dedi.

Bakan, Develioğlu Köprüsü’nde incelemelerde bulundu

Develioğlu Köprüsü’nün restorasyon çalışmalarını incelemek üzere bölgeye geldiklerini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Kızılırmak Nehri üzerindeki tarihi Develioğlu Köprüsü’nün uzunluğu yaklaşık 140 metre, genişliği de 3,6 metre. Bu köprü, yıllarca Kaleciklilere hizmet verdi. Selçuklular zamanında 11’inci yüzyılda yapılan köprümüzde 7 göz var. 7 gözün tamamında, bütün gözleri açığa çıkmış vaziyette. İnşallah, kısa zamanda projemizi tamamlayarak hayata, yaşama kazandıracağız. Bu tarihi köprüler, ecdadımızın yaptığı bir sanat eseri. Bu köprüleri, bu yenileme ile birlikte hayata, kültüre, turizme, yaşama kazandırıyoruz. Bunun gibi Türkiye’nin belirli bölgelerinde yüzlerce tarihi yenileme işimiz var” diye konuştu. 

Bakan: Yüzlerce tarihi yenileme işimiz var

‘ULAŞIM VE İLETİŞİM ALT YAPISINA 1 TRİLYON 119 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK’

Bakan Karaismailoğlu, Ankara- Akyurt Fuar ve Sanayi Bölgesi-2 Köprülü Kavşakları açılış törenine katıldı. Burada konuşan Karaismailoğlu, milletten aldıkları güçle yeni projelerin ilk adımlarını attıklarını belirterek, “7/24 hizmet esasına göre Türkiye için durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eylül ayı başkentimiz Ankara için çok önemli ulaşım projelerinin bir bir bittiği ve yenilerine başlandığı güzel bir dönem oldu” dedi.

Karaismailoğlu, Türkiye’nin artık bütçe bulamadığı için yatırımlarını yapamadığı dönemleri geride bıraktığını ifade ederek, “Ülkemiz her alanda büyüyen, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren, yaptığı yatırımlarla sadece bölgesinde değil, küresel planda ana oyun kuruculardan biri haline geldi. Türkiye’ye çağ atlatan projelerimizle, istihdama, ticarete, ekonomiye destek oluyor; geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz.

Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlara inat; gençlerimize iş, hanelere aş, halkımıza refah taşıyor; Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz. Biz kimseye kulak asmadan milletimizden aldığımız güçle yıllardır olduğu gibi; yurdun her noktasına, ekonomik canlılığı, üretimi, istihdamı, eğitimi, sağlığı, sosyal ve kültürel gelişmeyi taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz. Son 19 yılda ülkemizin ulaşım ve iletişim alt yapısına yaklaşık 1 trilyon 119 milyar lira yatırım yaptık. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 28 bin 339 kilometreye çıkardık. Otoyol uzunluğumuzu 3 bin 532 kilometreye ulaştırdık. 26 olan aktif havalimanı sayımızı 56’ya yükselttik” diye konuştu.

‘NİFAK TOHUMLARI EKENLERE İNAT SİYASET ÜRETTİK’

Karaismailoğlu, Ankara’nın da ülke genelinde yapılan ulaşım ve haberleşme yatırımları içinde hak ettiği payı aldığını işaret ederek, “Ancak AK Parti hükümetleri öncesinde halka hizmet etmek yerine hamaset dolu siyaset yapanlar, ülkemizin yerinde saymasına neden oldular. Yol, su, elektrik getireceğiz diye göreve gelenler; sadece ideoloji siyaseti yapıp taş üstüne taş koymadılar. Ancak biz 19 yıl boyunca popülizm yapmadık, hizmet ettik. Nifak tohumları ekenlere inat hizmet ürettik. 2003 yılından bu yana Ankara’nın ulaşım ve iletişim alt yapısına yaklaşık 81 milyar 764 milyon lira yatırım yaptık. Ankara genelindeki bölünmüş yol uzunluğunu 1172 kilometreye uzattık. Ankara genelinde halen 5 milyar 549 milyon lira bedel ile 29 ayrı kara yolu projemizde başarılı bir şekilde devam etmektedir” dedi. 

Konuşmaların ardından kurdele keserek kavşakların açılışını gerçekleştiren Bakan Karaismailoğlu, daha sonra Akyurt Kaymakamlığı ve Akyurt Belediyesi’ni ziyaret etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler