TRY - Türk Lirası
EUR
19,580
USD
18,639
GBP
22,731
CNY
2,677
5 Aralık 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamBadem Çiçeği Festivali'nde final

Badem Çiçeği Festivali’nde final

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Muğla’nın Datça ilçesinde 4’üncü Badem Çiçeği Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenler belli oldu.

Datça’da pandemi tedbirleri nedeniyle 12- 14 Şubat tarihleri arasında internet üzerinden gerçekleştirilecek 4’üncü Badem Çiçeği Festivali kapsamında, bugün 3 ayrı kategoride, Datça Cumhuriyet Meydanı ve Cumalı Mahallesi Çeşmeköy’de yarışma düzenlendi. ‘En hızlı badem kırma’ yarışmasında 56 badem kıran Mesudiye Mahallesi’nden Hicran Damarlı (45) 1’inci gelerek, 1000 TL’lik para ödülünün sahibi oldu. Yaka Mahallesi’nden Yudum Demirci (20) ise 49 bademle 2’nci gelerek, 750 TL’lik ödül aldı. 

Badem Çiçeği Festivali'nde dereceye girenler belli oldu
Badem Çiçeği Festivali’nde dereceye girenler belli oldu

Cumalı Mahallesi’nden Sergül Tokuç (53) da 42 bademle 3’üncü olarak 500 TL para ödülü kazandı. ‘En bakımlı badem tarlası’ yarışmasının galibi ise Mesudiye Mahallesi’nden Mehmet Turp’un (44) bahçesi oldu. Turp, 1000 TL para ödülü kazandı. Mesudiye Mahallesi’nden Selen Kantarlı (24), ‘en iri badem’ yarışmasında bir tanesinin ortalama ağırlığı 2,85 gram olan bademiyle 1’inciliği elde ederek, 1000 TL para ödülünün sahibi oldu. Yarışmalarda çekilen görüntüler, 12 ila 14 Şubat arasında Datça Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler