TRY - Türk Lirası
EUR
15,2113
USD
13,4118
GBP
18,2485
CNY
2,1137
-6.4 C
Ankara
2.6 C
İstanbul
-3.1 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaAyancık Terminal Köprüsü hizmete açılıyor

  Ayancık Terminal Köprüsü hizmete açılıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sel felaketinin meydana geldiği Sinop’ta hasar gördüğü için yıkılan ve 80 günde yeniden yapılan Ayancık Terminal Köprüsü hizmete açılıyor.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sel bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kastamonu, Bartın ve Sinop bölgesinde son yılların en büyük sel ve heyelan afetinin yaşandığını ve yaraların sarıldığını kaydeden Karaismailoğlu, “Hasar gören kesimlerde yol açma çalışmaları ile birlikte geçici köprüler çok kısa sürede yapılarak tüm güzergahlarda oluşan tahribatlar giderildi ve güvenli ulaşım sağlandı. 52 gün gibi rekor sürede tamamlanan Çatalzeytin Köprüsü’nü ekim ayında açmıştık” dedi.

  ’80 GÜNDE TAMAMLANAN KÖPRÜYÜ YARIN HİZMETE AÇACAĞIZ’

  Ayancık terminal köprüsü hizmete açılıyor
  Ayancık Terminal Köprüsü hizmete açılıyor

  Bakan Karaismailoğlu, sel felaketinde Ayancık-Türkeli arasındaki İkisu Köprüsü ve Ayancık şehir merkezinde bulunan Terminal ve Şevki Şentürk köprülerinin yıkıldığını hatırlatarak, “4 açıklıklı toplam 110 metre uzunluğundaki Terminal Köprüsü’nde, kenar ayaklarla orta ayaklar arasında 0,6 metre kot farkı oluşturularak kemer görünümü sağlandı. 80 günde tamamlanan Ayancık Terminal Köprüsü’nü yarın hizmete açacağız.

  Şevki Şentürk Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor. 5 açıklıklı toplam 144 metre uzunluğundaki Şevki Şentürk Köprüsü’nde, fore kazık imalatları sürüyor. Köprünün, 20 Aralık’ta tamamlanması hedefleniyor. 5 açıklıklı toplam 140 metre uzunluğundaki İkisu Köprüsü’nün de 2022’nin mart ayında tamamlanması planlanıyor. Kavlakdibi Köprüsü’nü 10 Aralık’ta, Azdavay Köprüsü’nü de 30 Aralık’ta tamamlayıp, hizmete sunacağız” dedi.

  Bakan Karaismailoğlu ayrıca Sinop, Bartın ve Kastamonu’da yol çalışmalarının da devam ettiğini kaydetti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler