TRY - Türk Lirası
EUR
19,582
USD
18,642
GBP
22,754
CNY
2,673
8 Aralık 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıAvokadoyu tanesi 7 TL'den Rusya'ya ihraç etti

Avokadoyu tanesi 7 TL’den Rusya’ya ihraç etti

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da sebze ve meyve komisyoncusu Tahsin Yılmaz, 35 bin adet avokadoyu tanesi 7 TL’den Rusya’ya ihraç etti.

Tropikal meyvelerden avokadonun Türkiye’de üretimi son yıllarda artış göstermeye başladı. En fazla üretim de Akdeniz bölgesinde gerçekleşti. Son günlerde pazarda tanesi 10 TL’ye kadar yükselen avokado, Antalya’dan yurt dışına ihraç edilen önemli ürünler arasında yer alıyor. Sağlık açısından önemli bir yeri olan avokadoya, Rusya’dan çok sayıda talep gelmeye başladı.

Avokadoyu tanesi 7 TL’den Rusya’ya ihraç etti

Antalya’da sebze ve meyve komisyonculuğu yapan Tayfun Yılmaz, 35 bin adet avokadoyu Rusya’ya gönderdi. Tanesini 7 TL’den satan Yılmaz, 12 palet avokadodan 245 bin TL gelir elde etti. Uzun süredir ihracat yaptıklarını ifade eden Tahsin Yılmaz, “Bugün Rusya bölgesine 35 bin avokado gönderdik. Avokadomuzun adet fiyatı 7 TL. Memleketimize döviz getireceğiz ve bunun için de çok mutluyuz” dedi.

‘3 MİLYON TL’LİK İHRACAT PLANLIYORUZ’

Antalya’da sebze ve meyve komisyoncusu Tahsin Yılmaz, 35 bin adet avokadoyu tanesi 7 TL’den Rusya’ya ihraç etti.

Sezon içerisinde yaklaşık 3 milyon TL’lik avokado ihracatı yapmayı planladıklarını ifade eden Yılmaz, “Toplam maliyeti 35 bin adet avokado, tanesi 7 TL’den 245 bin TL yapıyor. Bu da bu sene yapılacak avokado ihracatında en yüksek rakama denk geliyor. Daha önceleri 3-5 palet göndermiştik. Bugün ise 12 palet göndereceğiz. Önümüzdeki hafta ise bir TIR avokado göndermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler