TRY - Türk Lirası
EUR
20,504
USD
18,819
GBP
22,987
CNY
2,795
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriASKİ Spor'dan ABB'ye ziyaret

ASKİ Spor’dan ABB’ye ziyaret

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da düzenlenen Grekoromen Güreş Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan ASKİ Spor Kulübü’nün güreşçileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni (ABB) ziyaret etti.

17-20 Kasım 2022 tarihlerinde Yenimahalle Spor Kompleksi’nde 14 kulübün katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun finalinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 7-3 yenen ASKİ Spor Kulübü, serbest stilin ardından grekoromende de Süper Lig şampiyonu oldu.

Şampiyon güreşçiler düzenledikleri ziyaretle, şampiyonluk kupasını Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve aynı zamanda ASKİ Spor Kulübü Başkanı olan Yüksel Arslan’a takdim etti. Güreşçilere ziyarette, Dünya ve Avrupa şampiyonu Milli güreşçi Rıza Kayaalp, ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, Antrenör Akif Canbaş ve idareciler eşlik etti.

ASKİ Spor Kulübü’nün serbest stilin ardından grekoromende de Süper Lig şampiyonu olarak Türkiye’nin en iyi kulübü olduğunu ifade eden Yüksek Arslan, “Başarımızı düşürmeden devam edeceğiz. Hepinizi tebrik ediyorum. Çok gurur duyduk. 6 yıl sonra grekoromende Süper Lig şampiyonu olmanız bizi daha da mutlu etti. Gerek güreş, gerek diğer dalların geleceği için altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Desteğimiz azalmadan sürecek” dedi.

Aski spordan abbye ziyaretf - spor haberleri - haberton
Aski̇ spor’dan abb’ye ziyaret

Dünya ve Avrupa şampiyonu Milli güreşçi Rıza Kayaalp, ASKİ Spor Kulübü olarak başarılarının artarak devam ettiğini kaydederek, “Genç sporcularımız sayesinde bundan sonra da birçok Dünya ve Avrupa şampiyonluklarının geleceğini ümit ediyorum. Bütün arkadaşlarımı ve hocalarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

2016 yılının ardından grekoromen takımının Süper Lig şampiyonu olmasının büyük önem taşıdığını ifade eden ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar ise, “En son Avrupa ve Dünya şampiyonalarına da baktığımızda bütün şampiyonlar bizden.

Burada bir aile bağı kurduk. Verilen destekler neticesinde de başarılar geliyor. Altyapı konusunda da gece gündüz demeden çalışan hocalarımızdan da Allah razı olsun. Eskiden ASKİ Spor Kulübü’nde böyle bir şey yoktu ama şimdi 800 güreşçi çocuğumuz var. Yeni Rıza’lar yeni Taha’lar onların içerisinden yetişecek” dedi.

Ziyarette değerlendirmelerin ardından kulüp başkanı Yüksel Arslan, güreşçilerle birlikte şampiyonluk pastasını kesti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler