TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
27 C
Ankara
25.3 C
İstanbul
32 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitika'Asıl diktatörlük milli iradeye saygısızlıktır'

‘Asıl diktatörlük milli iradeye saygısızlıktır’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Canan Kaftancıoğlu’nun Erdoğan’a yönelik ‘diktatör’ açıklamasına ilişkin, “CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’mıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük milli iradeye saygısızlıktır” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP’li Kaftancıoğlu’nun, “Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” sözleriyle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Çelik, örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden birinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldığını belirterek, “Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Aynı zamanda milli iradeyi hedef alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur. Milli iradeyle kavgalı bu zihniyet, daha önce de ‘Erken seçimle veya başka bir şekilde’ iktidarı devirmekten söz ederek, demokrasi düşmanı müdahale çağrısında bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir” dedi.

‘CHP’NİN NET TAVIR ALMASI GEREKİR’

Demokratik söylemin arkasında sinsi bir oyun oynandığını vurgulayan Çelik, “Gerçek demokrasi sınavlarında ise sürekli sınıfta kalıyorlar. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ‘diktatör’ demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların dilidir. Cumhurbaşkanı’mıza muhalefet diliyle değil; Yassıada diliyle hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada zihniyeti ile arasına mesafe koyamayanlar, Cumhuriyetten, demokrasiden ve milli iradeden söz edemez.

Yassıada zihniyetine yaslanarak, sözde demokrat görünmeye çalışanların bu süreçlere ilkesel değil; keyfi yaklaştıkları ortadadır. CHP yönetiminin, milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’mıza karşı söylenen söz hakkında net bir tavır alması gerekmektedir. Asıl diktatörlük milli iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıl dönümünde bir kere daha ilan ediyoruz ki; millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi milli iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı korumaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler