32.6 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
34 C
İzmir
Salı, Ağustos 3, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamAntalya Otelleri Covid-19 Olan Misafirlerine Ücretsiz

  Antalya Otelleri Covid-19 Olan Misafirlerine Ücretsiz

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Antalya Otelleri Corona Testi Pozitif Çıkan Tatilcileri Ek Ücret Almadan Misafir Ediyor

  Antalya’da oteller, testi pozitif çıkan tatilcilerin hem izole edilecekleri hem tedavilerini olacakları hem de tatillerini sürdürecekleri konforlu alanlar oluşturdu. Serik ilçesi Belek bölgesindeki 5 yıldızlı 600 oda kapasiteli bir otel, 18 odasını karantina odası haline getirdi. Karantina odalarına temizlik ve yemek servisi için gelen tüm çalışanlar tulum, maske, siperlik ve eldivenle hizmet veriyor. Konaklamada önce rezervasyon süresine bakılıyor. Rezervasyon süresi sona erince kalan günlerin ücreti ise turistin anlaşıp geldiği acenteye bağlı sigortadan tahsil ediliyor.

  Antalya otelleri covid 19 olan misafirlerine ucretsiz - yaşam - haberton
  Antalya Otelleri Covid-19 Olan Misafirlerine Ücretsiz

  600 Oda Kapasiteli Otel 18 Odasını Karantina Odası Haline Getirdi

  Turizm kenti Antalya, geçen yıldan bu yana koronavirüsle mücadele ederken aynı zamanda tatilcilere de hizmet etmeye devam etti. 2020 yılında 3,5 milyon tatilciyi güvenli turizm sertifikası alan tesislerde ağırlayan kent, yerli ve yabancı tatilcilerden tam not aldı.

  Tatilcilerin havalimanından itibaren sıkı denetlenmesi vaka artışlarının önüne geçerken, oteller de olası pozitif vakalar için bir dizi önlem aldı. Tesislerin tamamı koronavirüs hastalarının daha izole şekilde hem tedavilerini olacakları hem de tatillerini sürdürecekleri alanlar oluşturdu.

  Serik ilçesi Belek bölgesindeki 5 yıldızlı 600 oda kapasiteli bir otel, 18 odasını karantina odası haline getirdi. Yakın zamanda test sonucu pozitif çıkan tatilciyle karşılaşmadıkları için bu odaların kullanılmadığı öğrenilirken, odalarda ihtiyaç duyulabilecek her türlü detayın düşünüldüğü belirtildi.

  Antalya otelleri covid 19 olan misafirlerine ucretsiz 4 - yaşam - haberton
  Antalya Otelleri Covid-19 Olan Misafirlerine Ücretsiz

  Özel Kimyasal ile Dezenfekte Ediliyor

  Tek kullanımlık kişisel temizlik ürünlerinin yanı sıra, odalara maske, eldiven, tulum, çöp torbaları yerleştirildi. Ayrıca odaya temizlik ve yemek servisi için gelen tüm çalışanlar tulum, maske, siperlik ve eldivenle hizmet veriyor. Tatilcinin izolasyon süresi tamamlanıp tedavisi bittikten sonra oda bir başka kişinin kullanımına sunulmadan önce tamamen boşaltılıyor. Çarşaflar, tek kullanımlık setler dahil olmak üzere tamamı imha ediliyor. Oda ise havalandırmalarına kadar gümüş iyonizer kaplamalı özel kimyasal ile dezenfekte ediliyor.

  Ücret Sigorta Şirketlerinden Tahsil Ediliyor

  Tatilci odada konakladığı süre boyunca mağdur edilmiyor. Konaklamada önce rezervasyon süresine bakılıyor. Rezervasyon süresi sona erince kalan günlerin ücreti ise turistin anlaşıp geldiği acenteye bağlı sigortadan tahsil ediliyor. Bu kapsamda turistin yalnızca tedavi sürecine odaklandığını belirten otelin satış pazarlama direktörü Gürsel Kaya, “Tatilciler tüm güvenlik önlemleri kapsamında keyifli vakit geçirmek için tesisimize geliyor. Ancak yine de test sonuçları pozitif çıkınca karantina odalarına alınıyorlar. Hizmetimiz bu odalarda da eksiksiz sürüyor. 15 gün boyunca burada izole halde tedavi ediliyorlar. Tatil süreleri dolsa da ücret almıyor, sigorta şirketlerinden tahsil ediyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler