TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaYazarlarAnnelere özel fizyoterapi

  Annelere özel fizyoterapi

  Eda Ezgi Sütcü
  Eda Ezgi Sütcühttps://haberton.com/
  Eda Ezgi Sütcü, 2015 Lisans mezunu. 7 yıldır aktif olarak çalıştığı mesleğini çeşitli eğitimlerle destekledi. Şuan yeni açmış olduğu merkezinde kadın sağlığı üzerine egzersiz yaptırmakta. Özellikle menopoz dönemi sonrasında kadınların kas kaybına bağlı yaşadıkları sıkıntılar üzerine eğitimler aldı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Hormonal değişimlerin vücudumuzu etkileyebileceği zamanlarda kadın sağlığı fizyoterapistleri olarak annelere özel fizyoterapi ile yanındayız.

  Kadınlar yaşamları boyunca hormonel olarak değişime uğrarlar. Bu değişimin en fazla olduğu 2 dönem vardır. Bunlardan biri gebelik, diğeri ise menopoz dönemidir. Çocukları doğduktan sonra adeta kendi sağlıklarını unutan annelerimiz, toplumumuzun fedakar anne yapısından dolayı fiziksel olarak kendilerini çok ihmal etmektedir.

  Gençliğin verdiği enerji ile yorgunluk gizlense de, yıllar geçtikçe sorunlar kadın için yaşam kalitesini düşürecek duruma gelebilmektedir. Özellikle çocuklarının iş-ev kurma yaşlarına denk gelen menopoz döneminde ise kadın, ağrılarını ihmal etmeye devam ettiği için deyim yerindeyse bir çöküş dönemine girmektedir.

  Annelere ozel fizyoterapi 1 - yazarlar - haberton
  Annelere özel fizyoterapi

  Kas-eklem sorunları, baş gösteren kronik hastalıklar (diyabet, osteoporoz, romatizmal hastalıklar) kimseye söyleyemedikleri pelvik taban problemleri (idrar kaçırma, vajinal organ sarkmaları) ve seksüel problemler belki de en sakin yaşamaları gereken zaman diliminde onları yavaş yavaş tedirgin ediyor.

  Tüm bu sorunları yaşamamak için belki de gereken tek şey biraz sırtlandığımız yükleri azaltmak ve vücudumuzu önemsemek… İşte tam da burada,hormonal değişimlerin vücudumuzu etkileyebileceği zamanlarda kadın sağlığı fizyoterapistleri olarak annelerin yanındayız.

  Kaliteli, bağımsız bir yaşlılık dönemine yatırımın en güzeli, sağlık sorunları ortaya çıkmadan önlem alarak olur. Sağlıklı bir anne, sağlıklı bir çocuk ve aile demek. Bu nedenle… Annelerimiz, kendinize iyi bakın.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler