TRY - Türk Lirası
EUR
19,504
USD
18,631
GBP
22,517
CNY
2,588
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaYazarlarAnne benden sakın vazgeçme (1. Bölüm)

Anne benden sakın vazgeçme (1. Bölüm)

İlknur Polat
İlknur Polathttps://haberton.com/
İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

Haftanın Öne Çıkanları

Anne benden sakın vazgeçme (1. Bölüm)… Hayatta en güzel duygu anne olmak kimse evladından vazgeçemez.

Ama bazen öyle olaylara tanık oluyorsunuz ki bu nasıl anne demeden edemiyorsunuz. Çocuklarını ayıran birine başka diğerine başka davranan annelere sadece yazık diyorum. Kişi isim zikretmeden birikimlerimi bir hikâyede özetlemek istiyorum. Annelik, babalık size verilmiş en güzel lütuf değerini bilin asla çocuğunuzdan vazgeçmeyin. Ben adaletli bir annenin çocuğu oldum bu yüzden şanslıyım. Bu yazılar okundukça gerçeklik payı olduğunu düşünün siz de kendinize sorun. Adaletli bir anne olabildim mi?

Bir Anadolu ilçesinde hikâyemiz geçiyor. Küçük samimi bir aile kuzine sobanın yandığı çocukları üşümesin diye soba başında yıkandığı çamaşırların tellerin de kuruduğu bir aile.

Babaları fabrikada bekçi anneleri Anadolu kadını varı yok edip saçı süpürge eden bir kadın anamız Fidan Hatun, babamız ise Bekir Bey yaşayıp gidiyorlar. 1960  darbesi yeni geçmiş yorgun bitkin bir Türkiye iki oğlu var Hakan ve Erkan tek bir rüyası var Hatun’un bir kızı olması bunun için adaklar adamış.

Anne benden sakın vazgeçme (1. Bölüm)
Anne benden sakın vazgeçme (1. Bölüm)

Baba Bekir sakin biri Allah’a inançlı evladın kızı erkeği olmaz diyor. Fidan Hatun gebe çok istediği rüyasına kavuşacak. Doktora gidiyor o zamanlar hekimler çok bilmez hastaneler daha vasat ancak farklı bir durum ikiz şüphesiyle dönüyor eve çok mutlu şükür secdesi ediyor.

İki kızım olacak diyor kendi kendine belki biri kız diğeri erkek. Gün geliyor doğum vakti hastaneye gidiliyor. Fidan Hatunun ikiz erkekleri oluyor. Çok mutsuz asi çocuklar birebir aynı tek yumurta ikizleri. Birinin adı Erdem diğerine Eren ismini koyuyorlar.

Çok karıştırılıyorlar ancak Erdem çok yaramaz çok kurnaz bir çocuk Eren ise daha sakin annesine çok yardım ediyor. Fidan Hatun  dört oğlu var lakin Erdem’i başka bir seviyor. Onun hareketlerini suçlarına göz yumuyor. Çoğu zaman cezalar Eren’e kalıyor. 

Yıllar geçiyordu ikizler okullu olmuşlar dokuz yaşında olmuşlardı. Kırk yaşını aşan Fidan hatun bir rüya görüyor. Rüyasında boş bir beşik yıldızlı bir gece beşiğin başında ikiz çocukları duruyor. Çok etkileniyor korkuyor kısa bir süre sonra gebe olduğunu öğreniyor. Fidan Hatun’un çok istediği oluyor biri kızı doğuyor. Adını Ecesay koyuyor. Güzelliği ile çevresinde saygı uyandıran anlamını taşıyan bu isim özeldi ve beklenen bir çocuktu. Pamuklara sarıyor kızını ağabeyleri Ecesay’a adeta prenses gibi davranıyorlar. Çok istediğine kavuşmak bir lütuftur. Çok abartmamak ve şükür etmek gerekir.

Rabbim herşeyin hayırlısını verir imtihan eder bazen bir yük bir imtihan yaşarsın ama asla vazgeçme unutma aldığın nefes bile emanettir sana.

Fidan Hatunun yaşacakları daha vardır elbet bunu da diğer bölümde okuyacağız inşallah sevgiyle kalın.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler