27.7 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
29 C
İzmir
Cumartesi, Haziran 19, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAnkara’nın en yeşil ilçesi Çankaya

  Ankara’nın en yeşil ilçesi Çankaya

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  500’ü aşkın park ve yeşil alanıyla Ankara’nın en yeşil ilçesi olan Çankaya, son dönemde yapılan 2 parkla daha da zenginleşti.

  İlçeye 7 bin 285 metrekare yeşil alan kazandıran parkların resmi açılışları pandemi nedeniyle henüz yapılamadı ancak halkın kullanımına sunuldu. 

  Göreve geldiği günden itibaren hayata geçirdiği projelerle ilçeye 80’e yakın yeni park kazandıran Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yaptırdığı 2 yeni parkı Çankayalılar kullanmaya başladılar. Alacaatlı ve Osman Temiz Mahallelerinde yapımı tamamlanan parkların resmi açılışları dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle henüz yapılmadı. 

  500’ü aşkın park ve yeşil alanıyla ankara’nın en yeşil ilçesi olan çankaya, son dönemde yapılan 2 parkla daha da zenginleşti.
  Ankara’nın En Yeşil Ilçesi Çankaya

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, “Toplumsal değerlerimizi isimleriyle ilçemizde yaşatmanın onurunu yaşıyoruz. 2 yeni parkımıza Türk siyasetinin önemli ismi Ali Topuz’un ve gazeteci Orhan Birgit’in isimlerini verdik. Yaşamları boyunca üstlendikleri görevler ve başarılarıyla örnek olan iki değerli büyüğümüzün isimlerini parklarımıza vermekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde ifade ettiği yeni parklar Çankayalıların kullanımına açıldı.   

  ALİ TOPUZ VE ORHAN BİRGİT YAŞATACAK 

  Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı ve gazetecilerin isimlerini park ve sosyal tesislerine veren Çankaya Belediyesi, Alacaatlı Mahallesi’nde 4982. Cadde boyunca uzunlamasına yapılan yeni parkına Ali Topuz adını verdi. Türk siyasi yaşamına önemli hizmetlerde bulunan ve 14 Ekim 2019 tarihinde 87 yaşında aramızdan ayrılan Ali Topuz’un adını yaşatacak park, 6 bin 991 metrekare toplam alana sahip. Bölgeye 3 bin 950 metrekare yeşil alan kazandıran parkta, bin 373 metrekare sert zemine ve 970 metrekare büyüklüğünde koşu yolu bulunuyor. 

  İlçeye 7 bin 285 metrekare yeşil alan kazandıran parkların resmi açılışları pandemi nedeniyle henüz yapılamadı ancak halkın kullanımına sunuldu.
  İlçeye 7 Bin 285 Metrekare Yeşil Alan Kazandıran Parkların Resmi Açılışları Pandemi Nedeniyle Henüz Yapılamadı Ancak Halkın Kullanımına Sunuldu. Ankara’nın En Yeşil Ilçesi Çankaya.

  Alt yapı ve ağaçlandırma çalışmaları da tamamlanan Osman Temiz Mahallesi’ndeki parka ise yine 2019 yılında aramızdan ayrılan gazeteci ve siyasetçi Orhan Birgit’in adı verildi. Ortasından geçen bir sokakla iki bölüme ayrılan yeni park toplam 5 bin 90 metrekare alana sahip. 3 bin 335 metrekaresi yeşil alandan oluşan parkta, çocuk oyun alanı, basketbol sahası ve kondisyon alanı da yer alıyor.  

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler