TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerModa ve KadınAnkara Üniversitesi'nde Emzirme Okulu açıldı

  Ankara Üniversitesi’nde Emzirme Okulu açıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ankara Üniversitesi’nde Emzirme Okulu annelere doğru emzirme teknikleri öğretmek amacı ile açıldı

  Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ve Altındağ Belediyesi’nin iş birliğinde annelere doğru emzirme tekniklerini öğretmek amacıyla ‘Emzirme Okulu’ açıldı. İlk program online olarak gerçekleştirildi.

  Ankara üniversitesi hemşirelik fakültesi dekanı prof. Dr. Ayfer tezel, doğum sonrası bebeğini emziren ya da emzirmek isteyen tüm annelerin bu eğitime katılabileceklerini söyledi
  Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Tezel, doğum sonrası bebeğini emziren ya da emzirmek isteyen tüm annelerin bu eğitime katılabileceklerini söyledi

  Üniversite ve belediyenin iş birliği kapsamında yerel yönetimlerle ortaklaşa yapılan ilk ‘Emzirme Okulu’ eğitime başladı. Doç. Dr. İlknur M. Gönenç koordinatörlüğünde sürdürülen Emzirme Okulu, ilk eğitimini 20.10.21-10.11.21 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirdi. Emzirme Okulu’nda, 4 hafta boyunca birer saat olmak üzere annelere uygulamalı emzirme eğitimi verildi. Eğitimde anneler, bebeklerini hem emzirdiler hem de doğru emzirme tekniklerini öğrendiler. Eğitim programında ‘Neden Anne Sütü ve Emzirme?’, ‘Emzirme Nasıl Olmalı?’, ‘Emzirme Teknikleri ve Pozisyonları’, ‘Bebeğim Yeterli Emiyor Mu?’, ‘Anne Sütünü Arttırmak Mümkün Mü?’, ‘Anne Sütü Nasıl Sağılmalı ve Nasıl Saklanmalı?’, ‘Sık Görülen Meme ve Emzirme Sorunları ve Çözüm Önerileri’, ‘Tamamlayıcı Beslenme’ konuları ele alındı.

  21 ANNE PROGRAMA KATILDI

  Emzirme okulunun ilk grup eğitim programına, Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ne üye 21 anne katıldı. Doç. Dr. Gönenç anne sütünün yaşamın ilk altı ayında bebeklerin beslenmesi için çok özel bir besin kaynağı olduğunu, anne sütü ile beslenmenin ve emzirmenin anne ve bebek sağlığına sayısız faydaları bulunduğunu ifade ederken, Ankara Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayfer Tezel, doğum sonrası bebeğini emziren ya da emzirmek isteyen tüm annelerin bu eğitime katılabileceklerini söyledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler