TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriAltın madalyalı Reyhan: Hayalimdi

Altın madalyalı Reyhan: Hayalimdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Golbol Milli Takımı’yla şampiyon olan ve altın madalya alan Reyhan Yılmaz yaptığı açıklamada “İstiklal Marşı’nı okutmak hayalimdi” dedi

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanan Golbol Kadın Milli Takımı‘nın sporcusu Reyhan Yılmaz (20), “İstiklal Marşı’nı okutmak benim hayalimdi. İstiklal Marşı’nı ilk defa orada okuttum. Askerlerimiz, şehitlerimiz ve gazilerimiz için orada savaştım” dedi.

Golbol Kadın Milli Takımı, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazandı. Milli takımla olimpiyat altın madalyası kazanmanın gururunu yaşayan Reyhan Yılmaz, memleketi Isparta’ya geldi. Milli takımın ve Ankara Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü’nün oyuncusu olan Reyhan Yılmaz, golbol sporu ile tanışma hikayesini ve elde ettiği başarıları anlattı. Denizli’de ortaokuldayken beden eğitimi öğretmeninin kendisine önermesiyle bu spora başladığını belirten Reyhan Yılmaz, 2019 yılında Denizli’den Ankara’ya transfer olduğunu aktardı. Yılmaz, “Yarışmalarda Türkiye üçüncülüğüm, ikinciliğim ve şampiyonluklarım var. En sonunda milli takıma girdim. Avrupa, dünya ikinciliğim ve paralimpik şampiyonluklarım var” dedi.

Altin madalyali reyhan hayalimdi - spor haberleri - haberton
Altın madalyalı reyhan: hayalimdi

“SOSYAL HAYATIMIZ HİÇ YOK”

Golbol sporunun çok fedakarlık istediğini kaydeden Reyhan Yılmaz, “Milli takım kampına hazırlık için ayın 25 günü takım kampındayız. 5 gün falan evde oluyoruz. Sosyal hayatımız hiç yok. Bütün hayatımız spor oluyor. Ailemizle çok vakit geçiremiyoruz. Ama en sonunda başarıyoruz” diye konuştu.

“İSTİKLAL MARŞI’NI OKUTMAK BENİM HAYALİMDİ”

Reyhan Yılmaz, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’ndaki başarıyla ilgili ise şunları söyledi: “Tokyo’da bir ay kaldık. Heyecanlıydık. Takımıma ve kendime güvendim. Sakin bir şekilde maçlarımızı kazandık. Şampiyon olduktan sonra ülkemizi temsil ettiğim için çok gururluydum. İstiklal Marşı’nı okutmak benim hayalimdi. İstiklal Marşı‘nı ilk defa orada okuttum. Askerlerimiz, şehitlerimiz ve gazilerimiz için orada savaştım. Hedefim her zaman şampiyonluk. 3 yıl sonra Paris Paralimpik Oyunları var, orada olacağız. Artık tüm yarışmalarda şampiyonluk istiyoruz.”

“AİLEM HER ZAMAN DESTEKÇİM OLDU”

Spora istemeye istemeye başladığını anlatan Reyhan Yılmaz, “Başarı elde ettikçe ailem ve hocalarım benimle gurur duymaya başladı. Ailem her zaman destekçim oldu. En büyük destekçim onlardı. Başaracağıma hep inandılar. En sonunda başardım. Bu sporu şu an çok aşırı seviyorum” dedi.

Altin madalyali reyhan hayalimdi 3 - spor haberleri - haberton
Altın madalyalı reyhan: hayalimdi

“GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”

Reyhan’ın annesi Şenay Yılmaz, “Kızımla gurur duyuyorum. Devamlı destekçisi oldum. Bayrağımızı göklere diktiği için gurur duyuyorum. İstiklal Marşı’mızı söyletti. Göğsümüzü kabarttı. Onun için gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“KARDEŞİMLE GURUR DUYUYORUZ”

Reyhan Yılmaz’ın ağabeyi Salih Yılmaz, “Kardeşimle gurur duyuyoruz. Türkiye adına da gururluyuz. Şampiyon oldu. Altın madalyayı Isparta’ya getirdi. Isparta’nın ve bizim her zaman gururumuz” dedi.

“BU BAŞARISINI BEKLİYORDUK”

Reyhan Yılmaz’ın diğer ağabeyi Mesut Yılmaz da şöyle dedi: “Bize bu mutluluğu yaşattığı için gururluyuz. Bizi oralarda temsil etti. Küçüklükten beri bu başarısını bekliyorduk. Bize kendini inandırdı. Çok mutlu ve sevinçliyiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler