18.2 C
Ankara
21.8 C
İstanbul
26 C
İzmir
Perşembe, Haziran 24, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAli Topuz ve Orhan Birgit Çankaya’da yaşayacak

  Ali Topuz ve Orhan Birgit Çankaya’da yaşayacak

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Çankaya Belediyesi, Ali Topuz ve Orhan Birgit’in adlarını da yeni yaptığı parklarına verdi.

  Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı ve gazetecilerin isimlerini park ve sosyal tesislerinde yaşatan Çankaya Belediyesi, Ali Topuz ve Orhan Birgit’in adlarını da yeni yaptığı parklarına verdi.

  Ali topuz ve orhan birgit çankaya’da yaşayacak
  Ali Topuz ve Orhan Birgit Çankaya’da yaşayacak

  Park ve yeşil alanlarıyla Ankara’nın en yeşil ilçesi olan Çankaya, son dönemde yapılan 2 parkla daha da zenginleşti. İlçeye 7 bin 285 metrekare yeşil alan kazandıran parkların resmi açılışları pandemi nedeniyle henüz yapılmadı ama halkın kullanımına sunuldu.

  Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı ve gazetecilerin isimlerini park ve sosyal tesislerine veren Çankaya Belediyesi, Alacaatlı Mahallesi’nde 4982. Cadde boyunca uzunlamasına yapılan yeni parkına Ali Topuz adını verdi. Alt yapı ve ağaçlandırma çalışmaları da tamamlanan Osman Temiz Mahallesi’ndeki parka ise 2019 yılında aramızdan ayrılan gazeteci ve siyasetçi Orhan Birgit’in adı verildi.

  Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı ve gazetecilerin isimlerini park ve sosyal tesislerinde yaşatan çankaya belediyesi, ali topuz ve orhan birgit’in adlarını da yeni yaptığı parklarına verdi.
  Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış siyasetçi, bilim insanı, sporcu, sanatçı ve gazetecilerin isimlerini park ve sosyal tesislerinde yaşatan Çankaya Belediyesi, Ali Topuz ve Orhan Birgit’in adlarını da yeni yaptığı parklarına verdi.

  Türk siyasi yaşamına önemli hizmetlerde bulunmuş olan ve 14 Ekim 2019 tarihinde 87 yaşında aramızdan ayrılan Ali Topuz’un adını yaşatacak park, 6 bin 991 metrekare toplam alana kurulu. Bölgeye 3 bin 950 metrekare yeşil alan kazandıran park, bin 373 metrekare sert zemine ve 970 metrekare büyüklüğünde koşu yoluna sahip.

  Çankaya belediyesi, ali topuz ve orhan birgit’in adlarını da yeni yaptığı parklarına verdi.
  Çankaya Belediyesi, Ali Topuz Ve Orhan Birgit’in Adlarını Da Yeni Yaptığı Parklarına Verdi.

  Ortasından geçen bir sokakla iki bölüme ayrılan Orhan Birgit parkı ise toplam 5 bin 90 metrekare alana sahip. 3 bin 335 metrekaresi yeşil alandan oluşan parkta, çocuk oyun alanı, basketbol sahası ve kondisyon alanı da bulunuyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler