TRY - Türk Lirası
EUR
17,8790
USD
18,4396
GBP
19,9644
CNY
2,5868
10.5 C
Ankara
14.7 C
İstanbul
12 C
İzmir
26 Eylül 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaAkşener: Cumhuriyet birliktir, beraberliktir

Akşener: Cumhuriyet birliktir, beraberliktir

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı konuşmada “Cumhuriyet birliktir, beraberliktir, liyakattir ve milletin birliği bütünlüğüdür.” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB)  Yenikapı Etkinlik Alanında 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine ev sahipliği yaptı. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliğine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve milletvekilleri katıldı.

Programda konuşma yapan Akşener, “Çanakkale. Osmanlı yıkılmak üzere. Birinci Dünya Savaşı‘na girilmiş, toprak kayıpları had safhada. Birinci Dünya Savaşı’nın sonrasında Anadolu‘da her bir evden en az iki erkeğin şehit olduğu bir coğrafya. Ve, ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten Çanakkale Savaşı. Atatürk o sabah kahvaltısını kuru ekmekle, onu suya banarak yapan Atatürk. Ve askerlerine sesleniyor. Diyor ki ‘Size ölmeyi emrediyorum. Biz savaşarak ölürken, kazanılacak zamanda diğer kuvvetler, diğer birlikler gelir ve burayı korur. Bu bir istiklal mücadelesidir. İstikbalden istiklale.’ Sonra Sakarya. Sakarya’da bir dağılma var biliyorsunuz. Yine Atatürk çıkıyor. Diyor ki ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.’ Askerler, ‘Başkomutanımın emri baş üstüne’ diyor.

Aksener cumhuriyet birliktir beraberliktir 3 - politika - haberton
Akşener: cumhuriyet birliktir, beraberliktir

Sonuç itibariyle İstiklal Savaşı başarılıyor. Sonra 30 Ağustos. Şu andan itibaren aynı zamanda istiklalin başarıldığı bir savaş ve bir zafer. Şimdi 30 Ağustos’un başka kavramı daha var. Aynı şekilde 1071, 1453’teki gibi. İstiklal ve istikbal zaferidir.  Niçin? Çünkü Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. Cumhuriyet nedir? Cumhuriyet birliktir, beraberliktir, liyakattir ve milletin birliği bütünlüğüdür. Kayırmanın olmadığı, illa şöyle bir aileden gelmek zorundasın denilmeyen, sınıflar arası geçirgenliğin en yüksek olduğu bir yönetim şeklidir. Ve Cumhuriyetin temelinin atıldığı 30 Ağustos” diye ifade etti.

Aksener cumhuriyet birliktir beraberliktir - politika - haberton
30 ağustos zafer bayramı etkinlikleri

Programın sonunda, Mor ve Ötesi’ grubu, özel bir 3D ışık şovu eşliğinde Zafer Bayramı‘na özel senfonik konser verdi.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler