TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
16.5 C
Ankara
16.7 C
İstanbul
22 C
İzmir
19 Ekim 2021, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAksaray'da vatandaşlara aşı kostümüyle çağrı

  Aksaray’da vatandaşlara aşı kostümüyle çağrı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Koronavirüs aşısı olma oranıyla ilgi haritada turuncu renkte olan Aksaray’da, vatandaşlara aşı kostümüyle çağrı yapıldı

  Aksaray Belediyesi, pandeminin başından itibaren koronavirüsle mücadelesini ve aşı çağrısını sürdürüyor. Farkındalık oluşturmak ve kentteki aşı oranın artırılması için de ‘aşı’ kostümüyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlar aşıya davet edildi.

  Aşı çadırının bulunduğu alanda, kostümle herkesi aşı olmaya çağıran, belediyede görevli Muharrem Selçuk, ”Belediye olarak pandemi süresince Aksaray’ımızı baştan sona dezenfekte ederek yıkadık. Şu anda da ülkemizin gündeminde aşı var. Aksaray, İç Anadolu Bölgesi’ndeki tek turuncu il. Şu anda yüzde 64,9 seviyelerindeyiz. Vatandaşlarımızın dikkati ve gayretiyle bu oranın daha da yükseklere çıkacağına inanıyoruz. Bizler de farkındalık olması açısından aşı kostümü giyerek vatandaşlarımıza aşılarını olmaları veya tamamlamaları adına çağırıda bulunuyoruz” dedi.

  Aksarayda vatandaslara asi kostumuyle cagri 2 - yerel haberler - haberton
  ” Farkındalık için yapılan aşı kostümünü çok güzel buldum “

  Aşı kampanyasını görerek ikinci doz aşısını yaptırdığını belirten Aksaray Üniversitesi öğrencisi Fatma Şener, ”Aşı olmayan herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Farkındalık için yapılan aşı kostümünü çok güzel buldum. Etkileyici olmuş. İnsanlar inşallah aşılarını yaptırır” dedi.

  Aksarayda vatandaslara asi kostumuyle cagri 3 - yerel haberler - haberton
  ” Bu mikroptan ancak öyle kurtulacağız” diye “

  Eyüp Yücel de uygulamayı yerinde bulduğunu belirterek, ”3’üncü doz aşımı yaptırdım. 4’üncü doz aşının çıkması halinde onu da yaptıracağım. Tüm ülkemizin aşı yaptırması gerekiyor. Bu mikroptan ancak öyle kurtulacağız” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler