TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatAizanoi Kısa Film Festivali'nde Göksel rüzgarı

  Aizanoi Kısa Film Festivali’nde Göksel rüzgarı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Kütahya’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve tarihi milattan önce 3000’li yıllara dayanan Aizanoi Antik Kenti’nde bu yıl 2’inci düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali’nde Göksel sahne aldı.

  Binlerce kişinin katıldığı konserde, Göksel söylediği şarkılarla hayranlarını coşturdu.

  Kütahya Valiliği’nin öncülüğünde Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Sanatı Derneği (ASİFSAD) Aizanoi Kısa Film Festivali düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 3 gün süren festivalin kapanış gecesinde ise Göksel sahneye çıktı. Dünyanın ilk borsası ve en iyi korunmuş Zeus Tapınağını içinde barındıran Aizanoi Antik Kenti’nde konsere Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları da katıldı.

  Aizanoi kısa film festivali'nde göksel rüzgarı
  Aizanoi Kısa Film Festivali’nde Göksel rüzgarı

  Kütahya Valisi Ali Çelik, Aizanoi Antik Kenti’nin sadece Kütahya için değil, tüm dünya için özel bir alan olduğunu ifade ederek, “Kütahyamıza düşen bu kültürel değerleri hem kendimiz yaşamalı hem de tüm dünyaya yaşatmalıyız. Korunması ve geliştirilmesi çok önemli. Hem sanatın ve sinemanın değerlendirilmesi hem de bize ait değerlerin evrenselle buluşması için bir çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

  Kütahya'da unesco dünya mirası geçici listesi'nde yer alan ve tarihi milattan önce 3000'li yıllara dayanan aizanoi antik kenti'nde bu yıl 2’inci düzenlenen aizanoi kısa film festivali'nde göksel sahne aldı.
  Kütahya’da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve tarihi milattan önce 3000’li yıllara dayanan Aizanoi Antik Kenti’nde bu yıl 2’inci düzenlenen Aizanoi Kısa Film Festivali’nde Göksel sahne aldı.

  Vali Çelik’in konuşmasının ardından ise sahneye Göksel çıktı. Söylediği şarkılarla konsere katılan binlerce kişiyi coşturan Göksel, Kütahya’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Konserin ardından festivalde spor, sağlık, çevre bilinci ve iklim krizi ile kültürel miras kategorilerinde dereceye giren kısa film sahiplerine ödülleri verildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler