TRY - Türk Lirası
EUR
18,3979
USD
17,9627
GBP
21,7606
CNY
2,6567
23.8 C
Ankara
22.9 C
İstanbul
24.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAfrika savana alanına 3 beyaz gergedan eklendi

  Afrika savana alanına 3 beyaz gergedan eklendi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bursa Hayvanat Bahçesi’ndeki Afrika savana alanına, 3 beyaz gergedan eklendi. 17 bin metrekarelik alanda 3 beyaz gergedan, 4 zürafa, 28 zebra ve 6 deve kuşu, uyum içinde yaşamaya başladı.

  Dünya standartlarında modern bahçe olarak 206 bin 600 metrekare üzerine kurulan ve barınakların yanı sıra 11 gölet, 2 bin ağaç, 50 bin çalı ve 150 bin yer örtüsü bitkisi ile hayvanlara doğal yaşam alanı, ziyaretçilere de nefes alabilecekleri ortam sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi birçok hayvanı ağırlıyor.

  Afrika savana alanina 3 beyaz gergedan eklendi 1 - yerel haberler - haberton
  Afrika savana alanına 3 beyaz gergedan eklendi

  Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği’ne (EAZA) tam üye Bursa Hayvanat Bahçesi’nde kurulan Afrika savana bölümüne, son olarak da gergedanlar katıldı. 17 bin metrekarelik alana sahip Afrika savanada 3 beyaz gergedan, 4 zürafa, 28 zebra ve 6 deve kuşu uyum içinde yeni bir yaşama başladı. Daha önce ayrı olarak barındırılan Afrika hayvanları, adaptasyon sürelerini de tamamladı.

  Kurulan alan hakkında bilgiler veren Bursa Hayvanat Bahçesi baş bakıcısı Önder Sevim, “Hayvanat Bahçemiz 1998 yılında hizmet vermeye başladı. Zürafalarımız 2012 yılında geldi. Onların ardından gergedanlar geldi. Tabii ki bu hayvanlar bir adaptasyon süreleri oluyor. Zebralarımız bahçenin açıldığı ilk günden beri vardı. Zebra aile git gide büyüdü. Şu anda 28 tane zebramız var. Avrupa’nın en çok zebra barındıran bahçesi olma özelliğini taşıyoruz.

  Afrika savana alanina 3 beyaz gergedan eklendi 2 - yerel haberler - haberton
  Bursa hayvanat bahçesi’ndeki afrika savana alanına, 3 beyaz gergedan eklendi.  17 bin metrekarelik alanda 3 beyaz gergedan, 4 zürafa, 28 zebra ve 6 deve kuşu, uyum içinde yaşamaya başladı.

  Adaptasyon sürelerinin ardından Afrika hayvanlarını birer birer bir araya getirmeye başladı. Savana oluşturma konusunda da ülkemizde bir ilke imza attık. 3 gergedan, 4 zürafa, 28 zebra ve 6 deve kuşu bu savanada yaşıyor. Doğada nasıl yaşıyorlarsa burada da aynı. Kendi belirledikleri bölgelerde genellikle zamanlarını geçiriyorlar. Afrika’da nasıl bir ortam varsa biz de onun minyatür halini burada oluşturduk” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler