TRY - Türk Lirası
EUR
18,4090
USD
17,9363
GBP
21,7778
CNY
2,6600
21.2 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
22 C
İzmir
14 Ağustos 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerAdana'da polis adaylarının mezuniyet heyecanı

  Adana’da polis adaylarının mezuniyet heyecanı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adana’da polis adayları 2 yıllık eğitimlerinin ardından mezun olarak meslek yeminlerini edip, kep attı. Hava sıcaklığının 36 dereceyi bulması nedeniyle törende su molası verildi. 

  Kemal Sarhadlı Polis Meslek Yüksekokulu, 27´nci dönem mezunlarını verdi. 2 yıldır eğitim gören 602 polis adayı için bugün okulda mezuniyet töreni yapıldı. Törene Adana Valisi Süleyman Elban, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, polis başmüfettişi Rüştü Yılmaz, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Törende, dönem birincisi Abdurrahman Kurt, mezunlar adına konuşma yaptı. Gururlu olduğunu belirten Kurt, arkadaşlarıyla birlikte görevini en iyi şekilde yapacağını kaydetti.

  Adanada polis adaylarinin mezuniyet heyecani 1 - yerel haberler - haberton
  Adana’da polis adaylarının mezuniyet heyecanı

  BAKAN SOYLU, TELEFONLA KATILDI

  Muğla’nın Marmaris ilçesinde başlayan yangın dolayısıyla bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülke genelinde düzenlenen mezuniyet törenlerine telefonla bağlanarak, diplomalarını alan polis memurlarına başarı dileğinde bulundu.

  VALİ ELBAN, BAŞARI DİLEDİ

  Vali Elban ise hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle ve polis adaylarının bir an önce aileleriyle buluşması için konuşmasını kısa tutacağını söyledi. Vali Elban, “Bugünden itibaren kanunların ve milletimizin emrindesiniz. Başkalarından emir ve talimat alma şansınız yok. Bu iki çizgide ilerledikçe asla yanlış yapmayacaksınız. Hem aileleriniz hem de eğitimcileriniz tarafından inançlı, vatanını ve bayrağını seven, milletine bağlı insanlar olarak yetiştirildiniz. Bu sadakatinizi, giymiş olduğunu bu şanlı üniforma altında; görevininiz sona erinceye kadar sürdürmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

  Adanada polis adaylarinin mezuniyet heyecani 2 - yerel haberler - haberton
  Adana’da polis adayları 2 yıllık eğitimlerinin ardından mezun olarak meslek yeminlerini edip, kep attı. Hava sıcaklığının 36 dereceyi bulması nedeniyle törende su molası verildi.  

  TÖRENE SU MOLASI VERİLDİ

  Öte yandan kentte 36 dereceyi bulan hava sıcaklığından bazı polis adayları etkilendi. Meslektaşları, rahatsızlanan polis adaylarını gölgeye taşırken, törende de su molası verildi. Konuşmaların ardından silah başına gelen öğrenciler, meslek yeminlerini edip kep attı. Törenin ardından polis adayları, mutluluklarını birbirlerine ve ailelerine sarılarak paylaştı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler