TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış Haberler80 sivil Azovstal'dan tahliye edildi

  80 sivil Azovstal’dan tahliye edildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Ukraynalı milliyetçiler tarafından zorla alıkonulan kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu 80 sivil Azovstal’dan tahliye edildi.

  Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakereler sonucunda açılan insani koridorla tahliyeler sürüyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukraynalı milliyetçiler tarafından ‘zorla’ alıkonulan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 80 sivilin kurtarıldığını duyurdu.

  Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  80 sivil azovstal'dan tahliye edildi
  80 sivil Azovstal’dan tahliye edildi

  “Bugün, Ukraynalı milliyetçiler tarafından zorla alıkonulan kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu 80 sivil, Mariupol’daki Azovstal’dan tahliye edildi. Rus Silahlı Kuvvetlerine bağlı birimler ve Donetsk Halk Cumhuriyeti halk milisleri, sivillerin güvenli tahliyesi için insani bir koridor açarak ateşkesi sağladı. Serbest bırakılan tüm siviller, Donetsk Halk Cumhuriyeti’ndeki Bezymyannoe yerleşimine tahliye edildi ve burada kendilerine geceleme, yemek ve tıbbi bakım sağlandı. Azovstal’dan Kiev rejiminin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen siviller, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi temsilcilerine teslim edildi.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler