TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlar4 Nisan Haftası; Koç Yeni Ay'ının etkileri devam ediyor!

  4 Nisan Haftası; Koç Yeni Ay’ının etkileri devam ediyor!

  Funda Habalı
  Funda Habalıhttps://haberton.com/
  Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

  Haftanın Öne Çıkanları

  4 Nisan Haftası; Koç Yeni Ay’ının etkileri devam ediyor! Mars, Satürn Kavuşumu

  1 Nisan’da Koç Burcu’nda Chiron kavuşumlu bir Yeni Ay gerçekleşti. Etkileri bu hafta da devam ediyor. Yeni Ay yaralı şifacı Chiron’la kavuşurken, yöneticisi Mars Kova Burcu’nda Satürn’le kavuşuma doğru gidiyordu. İşte bu hafta 5 Nisan’da Mars, Satürn kavuşumu kesinleşiyor. 

  Mars yaşam enerjisi, elini masaya vurma gücü. Mars savaş tanrısı Ares. Koç Burcu’nun yöneticisi. Mars hareket enerjisi, ateş enerjisi bu nedenle yeni girişimlerde bulunmak için önemli. Fakat içerisinde yüksek dozda dürtüsellik barındırdığı için bir o kadar da tehlikeli. Boş yere kızıl gezegene Ares dememişler eskiler!

  Zaten hali hazırda bir savaş var maalesef. Satürn, engelleyici, kısıtlayıcı bir enerji. Karmanın lordu, baş öğretmen. Şimdi hayal edin, hararetle tartışan, öfkeli bir insana siz elinizi kaldırıp dur diyorsunuz. Ya da son gaz giden bir aracın önüne duvar çekiyorsunuz. Ne olur? 

  Mars da, Satürn de astrolojide malefik gezegenler, yani kötücül. İyicil gezegenlerden olumlu açılar almadıkça sorun çıkarırlar. 

  Bu ikilinin gözle görülür çok iyi bir açısı yok gökyüzünde. Fakat Nisan ayı çok özel bir ay, belki de tüm yılın en iyicil ayı. Neden mi? Çünkü Jüpiter ve Neptün Balık Burcu’nda kavuşuyor. Ne zaman? Tam kavuşum 12 Nisan’da! Önümüzdeki hafta ise bu kavuşumun etkilerini hissediyor olacağız. 

  Jüpiter ve Neptün her 13 yılda bir, bir burçta kavuşurlar. Balık Burcu’ndaki bir sonraki kavuşumları ise tam 166 yıl sonra! Yani bu çok ama çok özel bir göksel kombinasyon. Şifa enerjisi taşıyor. Hastaların iyileşmesi. Salgın konusunda olumlu gelişmeler, yeni çareler. Balık Burcu teması vurgulu olduğu için ilahi sevgi, merhamet!

  Her ne kadar Mars, Satürn kavuşumu sert bir etki olsa da Jüpiter, Neptün kavuşumunun şifa enerjisi gökyüzünü yumuşatıyor gibi gözüküyor. Satürn, Mars’ın dürtüselliğini kısıtlarsa eğer, Mars’ın yoğun enerjisini kontrol altına alabilir. Satürn ve Mars’ın kavuşumu Kova Burcu’nda. Satürn’ün yönettiği bir burç, yani Mars deplasmanda. Satürn, Mars’ı dizginleyebilirse savaş enerjisinde bir durulma yaşanabilir en azından öyle umut ediyoruz. 

  Bireysel haritalarımıza baktığımızda ise Chiron hiç bir zaman kapanmayan, en derin yaramızı gösterir. Yarayı tamamen iyileştirmek mümkün olmasa da farkındalıkla acısını hafifletebiliriz. Yine aynı Chiron astrolojide en büyük şifacı ve eğitmen olarak bilinir. Kendi yaranızı farkettiğiniz anda başkalarının da derdine derman olursunuz. 

  Koç Yeni Ay’ı Chiron ve Merkür’le, yöneticisi Mars da, Satürn’le kavuşumda. Gökyüzünde bir de Neptün, Jüpiter kavuşumu var. Bir sorunu çözebilmek için önce sorunun ne olduğunu bilmek lazım. Doktorlar fiziksel hastalıklar için tedaviden önce teşhis koyarlar. Duygusal sorunlar için de sıralama aynı. Önce teşhis ya da farkındalık dediğimiz şey. 

  Yeni ayın mesajı o zaman çok net: Yaralarımızı farkedip, kabul ettikten sonra başlar iyileşme süreci. Halı altına süpürdüğümüz her acı biz farkında olmadan kaderimizi çizer. Nisan ayının şifa enerjisinden faydalanmak istiyorsanız, Yeni Ay’ın enerjisini teşhis için kullanın. 

  Yaptığın seçimlerin, aldığın kararların arkasındaki derin acıyı gördüğünde ancak, o yarayı sarabilirsin. Yaranı farkettiğinde kalemi eline alır yolunu kendin çizersin. Seçimlerinin neden ve sonuçlarını anladığında kaderini yeniden yazarsın. 

  “Yaraların ışığın içine girdiği yerdir” demiş Mevlana, büyük öğretmen. Chiron bundan daha güzel anlatılamazdı!

  Satürn ise öğretmek için vardır. Sen dersi zaten öğrenmişsen Mars, Satürn kavuşum etkisini hafif yaşarsın. 

  Venüs Balık Burcu’na geçiyor

  Venüs haz duygusu. Nelerden zevk aldığımız. Değer duygumuz. Sevgiyi ifade ediş şeklimiz, sevgi dilimiz. Merhaba deme şeklimiz. İlişkilerimiz ve de para. 

  Venüs, 5 Nisan’da Balık Burcu’na geçiyor. Venüs Balık’ta yücelir. Kuvvetlidir. Merhametlidir, şefkatlidir. Tanrısal sevgiyi arar. Venüs beşeri sevgi ise, Neptün ilahi sevgidir. Balık Burcu’nu, Neptün yönetir. Beşeri sevgiyle, tanrısal sevginin kavuşumu gibi de düşünebiliriz bu pozisyonu. 

  Bu dönemde ihtiyacı olanlara yardım etmek, Allah’ın her kuluna, ağaca, börtüye, böceğe, kediye, köpeğe sevgi göstermek, Venüs Balık enerjisini olumlu yönde çalıştıracaktır. Zaten Ramazan ayındayız. Açın halinden anlamak, sokaktaki canları beslemek için çok doğru zamanlar. 

  Venüs’ün enerjisini doğru kullandığımızda hayatımıza sevgi gelir, bereket gelir, huzur gelir. Ne verirsen onu alırsın, ne ekersen onu biçersin!

  Venüs aynı zamanda sanat da demektir. Bu dönemde kişiye ilham verebilir. Özelikle Nisan ayının ilerleyen günlerinde Balık Burcu’ndaki Venüs, Jüpiter ve Neptün’le kavuştuğunda, yaratıcılığınız artabilir. O günlerde doğan çocuklar özel çocuklar. Çok yetenekli olabilirler.  

  Enerjinin olumsuz kullanımında ise kişi ilişkilerinde sınır koymakta zorlanabilir. Karşısındakinin beklentilerine hayır diyemediğinden kendisi zorda kalabilir. Aşırı fedakar yaklaşımıyla kurban konumuna düşebilir. Aldanma, aldatılma gibi konular gündeme gelebilir. Kendine bir kurtarıcı arayabilir. Karşısındaki kişiyi idealize edip, gözünde çok büyütüp, sonra hayal kırıklığına uğrayabilir. 

  Neptün sistir. Dokunduğu her şeyi bulanıklaştırır. Para, pul konularında belirsizlik yaşanabilir. Parasal konularda aldanmaya açık olabilir kişi. 

  Venüs Balık enerjisinin olumlu ya da olumsuz çalışması kişinin doğum haritasının vaadine bağlıdır ve de şu andaki farkındalık düzeyine. 

  O kadar yazdım, çizdim ama bize tek bir cümlede Balık enerjisini özetlemiş aslında Yunus Emre: 

  “Yaratılanı severim, Yaradan’dan ötürü”.

  Herkese iyi haftalar,

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler