TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaAstro Logic - Astroloji - Burçlar21 Mart Haftası: İlkbahar Ekinoksu, güle güle kış

21 Mart Haftası: İlkbahar Ekinoksu, güle güle kış

Funda Habalı
Funda Habalıhttps://haberton.com/
Funda Habalı, Boğaziçi Ekonomi bölümü mezunu. Yurtdışında uluslararası firmalarda üst düzey yöneticilik tecrübesi var. İş seyahatleri ve gönüllü işler aracılığıyla sayısız kültürle tanışmış bir ''Dünya İnsanı''. Doğa hayranı. Hayvan dostu. Kader mi? Seçim mi? sorusuna cevap bulmak için astrolojiye yöneldi. Oğuzhan Ceyhan Ekolü İleri seviye Astroloji ve Kehanet sınıfında okuyor. Astroloji ile ilgili blog yazıyor ve karma tabanlı bireysel astroloji danışmanlığı veriyor.

Haftanın Öne Çıkanları

21 Mart Haftası: İlkbahar Ekinoksu, Güle Güle Kış Mars – Uranüs Karesi; Dürtü kontrolünün önemi

İlkbahar ekinoksu, mevsimin habercisi. Karanlık ve aydınlığın dengesi. Karanlık yerini aydınlığa bıraktıkça bizim de ruhumuz yenilenir mi dersiniz? 

Zor geçen bir kışın ardından hepimizin ilkbahara, aydınlığa, güneşin sıcağına ihtiyacı var. Özellikle sokakta kalan canlar için hayat çok zordu. Çoğu soğuk kış gecelerinin ardından hayata veda etti. Biz ne kadar farkındaydık?.

İlkbaharla birlikte umutlarımız, ağaçlar gibi tekrar yeşerecek mi acaba?. 

Hoşgeldin Bahar!

Karanlıkta kaldığımızda, aydınlığın bir daha hiç dönmeyeceğini sanırız. Doğa bize her zaman yol gösterir. Der ki: Her gecenin bir gündüzü olacağı gibi, karanlık günlerin sonunda da aydınlık gelecektir. Her kışın, bir baharı var. Ağaçlar çiçek açar. Kuzular yavrular. Kırlar papatyalarla dolar. Yaşam olduğu sürece umut var!

Biz de dünyanın ritmine uyarsak, zaten doğamız böyle, ruhumuz tıpkı ağaçlar gibi, baharla birlikte yeniden çiçek açar. 

Çoğumuzun kafası karışık, gökyüzü de öyle. Yeryüzünde ne varsa gökyüzünde o var. Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o var. 

Gökyüzünde bu hafta Mars, Uranüs karesi aktif olacak. Sert ve gergin bir enerji. Gerginiz, huzursuzuz. Belli ki baharın gelişini hemen hissedemeyeceğiz. Hava koşulları da tıpkı gökyüzü gibi sert, inişli, çıkışlı olabilir. Kendimizi sıkışmış, patlamaya hazır bir volkan gibi hissedebiliriz. Yine de doğanın döngülerini hatırlayalım hiç bir karanlık ilelebet değildir. 

Mars, Uranüs karesi gergin, sıkıntılı bir gökyüzü kombinasyonu. İki gezegen de dürtüsellikle alakalı. Kazalara açık bir dönem. Güneş de Koç burcuna geçiyor. Mars tarafından yönetilir Koç burcu. Risk almak isteyecektir, adım atmak isteyecektir. Fakat gökyüzü bu hafta temkin ister. Koç burcunun en büyük zaafı ise dürtüselliktir. 

O zaman neymiş? Bu hafta, sonunu düşünmeden adım atmayacakmışız. Acele işe şeytan karışırmış. Dürtüsel davranmayacakmışız. Öfke kontrolünün önemli olduğu bir hafta!. 

Mars, Uranüs karesi savaş enerjisi. Öfkeli bir enerji. Güneşin de Koç burcunda olmasıyla Dünya ve Türkiye gündemi bu hafta hareketli olacaktır. Askeri konular ön planda olabilir. Şiddet haberleri artabilir. Biliyorsunuz geçen hafta Alkaid bir Dolunay yaşadık. Dolunay’ın etkisi halen devam ediyor. Alkaid bir sabit yıldız. Yas tutmakla alakalı. Bu yıldız savaşlar, ölümler ve ölümler sonrası tutulan toplu yasları işaret eder.

Balık Burcu’nda Merkür, Neptün Kavuşumu

Merkür 10 Mart’ta Balık burcuna geçmişti. Bu hafta da Balık burcunun yöneticisi Neptün ile kavuşuyor. Neptün dokunduğu her şeyi bulandırır. Merkür de zihnimiz, algımız. Kafa karışıklıkları muhtemel. Kötü niyetli insanlara daha çabuk kanabilir, aldatılabiliriz dikkat etmezsek. Başkalarının etkisi altında fazlasıyla kalabiliriz. 

Özellikle ticarette, alım, satım yaparken, sözleşme imzalarken bu etkiyi hatırlayalım. Kendimiz dikkatlice sözleşmeyi okuduktan sonra, alanında uzman bir başka kişiye de okutmakta fayda var. Mümkünse, büyük yatırımları bu dönemde yapmayalım. Yok eğer beklersem fırsat kaçar diyorsak da, gözler açık olsun! Verilen sözler tutulmayabilir.

Merkür, Neptün kavuşumunun etkisiyle dikkatimiz dağınık olabilir. Güneş Koç burcunda enerjimiz yüksek ve ateşli. Yukarıda bahsettik, gökyüzünde ayrıca Mars, Uranüs karesi aktif. Kısaca kaza açısı. Dikkat dağınıklığı, yüksek enerji ve dürtüsellik: Kaza geliyorum diyor! 

Araba kazalarına, uçak kazalarına, elektrik ile ilgili kazalara dikkat. Uçak kazalarına gerçi ne kadar dikkat edebilirsiniz o ayrı. En azından araba kullanırken sürat yapmamakta fayda var. Uranüs teknolojiyi de temsil ettiginden sosyal medya hesaplarınıza dikkat edin. Şifreleri düzenli olarak yenilemekte fayda var. 

Yazdım, tekrar yazıyorum, dürtüsel hareket etmemiz gereken bir hafta! Öfkeyle kalkıp zararla oturmayalım!. 

Güneş Koç Burcu’nda  

Tüm Koç burçlarının doğum günü kutlu olsun. Güneş haftaya Koç Burcu’nda başlıyor.

Tez canlı, gözü pek, öncü, cesur, hevesli ve biraz da çocuksu Koç burçları. Ezoterik Astrolojide ruhun bedeni ilk deneyimlediği burç, yani birinci burç, Yengeç burcudur, takip edenler bilir. Koç Burcu ise klasik ve modern astrolojide Zodyak’ın başladığı yerdir, başlangıçları temsil eder. 

Tecrübesizlikle alakalıdır. Çocuklar nasıl hareketli, ve meraklıysa Koç burcu da içinde çocuksuluğu barındırır. Hep yeni şeyler öğrenme çabası içindedir. Gelişme arzusu onu bilinmeyeni keşfetmeye iter. Yeni yerler, yeni işler, yeni deneyimler. Gençlikle alakalıdır. Enerjiktir. Kas yapısı gelişmiştir.

Koç burçları bir şeyi kafaya takınca yaparlar, cesurdurlar. Öyle enine, boyuna düşünmeden kolları sıvarlar. Bağımsızdır, yalnız başına hareket edebilir. Ben severim Koç burçlarının girişimci ruhlarını. Naif, saf yapılarını. Dürüstlüklerini. Hayata karşı duydukları coşkuyu. Hayattan bezmiş insanlara gönderilmiş bir lütuftur onlar. 

Enerji bulaşıdır bilirsiniz. Yaşam enerjiniz düşükse, hayattan artık zevk almıyor, koltuğunuzdan ve televizyon kumandanızdan ayrılamıyorsanız, bir Koç burcuyla takılın. Kendi doğal enerjisiyle, sizi de harekete geçirecektir. 

O vatanını korumak için öne atılan bir asker. O bir girişimci. O bir sporcu. Ama her burcun olduğu gibi Koç burçlarının da gölge yönü var tabi ki. O da “DÜRTÜSELLİK!”. 

Sonunu düşünmeden, düşüncesizce hareket edebilir. Başkalarından çok muhtemelen kendine zarar verir bu yapısı. Yine çocuksu bir benmerkezci yapısı olabilir. İstediğinin hemen olması için diretebilir. Enerjileri kişisel ve bireyseldir. 

Enerjilerinin bireysel olması bence sorun değil. Sağlıklı bir bencilliğin insanı mutlu edebileceğini düşünüyorum. Aslında bencillik değil onun adı. Kendine değer vermek desek daha iyi. Kişi mutlu olunca, sağlıklı olunca çevresindekiler de mutlu olur. Dedik ya enerji bulaşıcıdır. Bencil ama mutlu bir Koç, saçını başkaları için süpürge eden, fedakar ama mutsuz bir insandan çevresine daha faydalı olabilir. 

Fakat dürtüselliğine dikkat etmelidir. Bu çok önemli. Bu dünyada sonradan pişman olunan bir çok günahın sebebi dürtüsellik. Bir anlık öfkeyle yapılan bir hata. Sonu düşünülmeden atılan bir adım. 
Macera ruhlu, girişken, bu güzel insanlar eğer dürtüselliklerini kontrol edebilirlerse çok iyi liderler olabilirler. 

Yine hatırlatmakta fayda var. Harita bir bütündür. Bu anlattıklarım genel özellikler, her birey biricik ve tekildir. 

Yaşama sevinciniz, çocuksu hevesiniz hiç kaybolmasın sevgili Koçlar.

Herkese iyi haftalar,

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler