TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitika'3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz'

  ‘3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Yol Partisi lideri Çayır, “Eğer millet bize vekaleti verirse, iktidarı alırsak 3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz. Esad’la oturacağız, onların hayat güvencesi ve yaşamları garanti altına alınacak demokratik bir ortamı sunacak şekilde onları yurtlarına götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

  Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “İlk kez 3’üncü bir yol olarak, ülkücü, milliyetçi, vatansever, evrensel hukuka, adalete ve insanlık değerlerine inanan bir adayla milletin önüne çıkacak, iktidar talebinde bulunacağız. Bu siyasetin ötesinde bir vicdan, merhamet, doğruluk ve iyilik hareketidir” dedi.

  “İKTİDARI ALIRSAK 3 AY İÇİNDE BURADA BULUNAN GÖÇMENLERİ KENDİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ”

  Türkiye’nin Suriye’de başlattığı koridor açma eyleminin doğru olduğunu söyleyen Çayır, “Bizim güvenliğimiz ve geleceğimiz açısından o hareket lüzumludur ve nihayetinde orada bir PKK devletinin kurulmaması için mutlak anlamda gerekli hamleyi yapmak zorundayız. İşi yarım bırakmamak lazım. Eğer Amerika kendi ifade ettiği gibi müttefikse adamlığını bilecek. Hem yanımızda durup hem de bizi sırtımızdan hançerlemeyecek. Böyle bir şey yok.

  3 ay icinde gocmenleri gonderecegiz 2 - politika - haberton
  “Eğer millet bize vekaleti verirse, iktidarı alırsak 3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz.”

  İkinci olarak da iktidara sesleniyorum; Artık yeter. Esad’la otur konuş. Suriye’nin toprak bütünlüğü Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Suriye’nin toprak bütünlüğü bu vatanın bütünlüğüdür. Onun için savaştan kaçmış ve buraya göç etmiş kadınları, erkekleri, çocukları yeniden evlerine, ülkelerine göndermenin yolu Esad’la konuşmaktan geçer.

  Eğer millet bize vekaleti verirse, iktidarı alırsak 3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz. Nasıl göndereceğiz? Konuşarak. Esad’la oturacağız onların hayat güvencesini ve yaşamlarını garanti altına alınacak demokratik bir ortamı sunacak şekilde onları yurtlarına götüreceğiz. Evrensel hukukta bu attığımız sözleşmelerin gereği de bu” şeklinde konuştu.

  “GÜCÜ, GÜCÜ YETENE BİR SİSTEM KURMUŞLAR”

  Türkiye’nin zaman zaman içerden ve dışardan kuşatıldığının altını çizen Çayır, sözlerine şöyle devam etti:

  “Bunun bir örneği de Amerika Birleşik Devleti’nin Suriye’nin kuzeyinde bir PKK devleti oluşturma çabasıdır. Şu an orada ABD’nin Avrupa’nın ve ne yazık ki Rusya’nın himayesinde fiilen bir PKK devleti vardır. Düşünebiliyor musunuz geldiler Suriye’yi işgal ettiler. Kimin askeri var orada? Rusların, Amerika’nın kısmen İngilizlerin ve birkaç tane NATO ülkesinin askerleri var. Ne işiniz var sizin orada? Irak’ta Amerika’nın ne işi vardır? Suriye’de Amerikalıların, Rusların ne işi var? Çok garip değil mi? Gücü, gücü yetene bir sistem kurmuşlar.”

  3 ay icinde gocmenleri gonderecegiz 1 - politika - haberton
  ‘3 ay içinde göçmenleri göndereceğiz’

  “MUHSİN YAZICIOĞLU OLMAK ÜZERE GEÇMİŞTEKİ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİN VEBALİ ÜZERİNİZDE OLUR”

  Çayır açıklamasının devamında, “Eğer bu hareketi bir siyasi parti olarak görürseniz ben hakkımı size helal etmem. Bu hareketi, sıradan bir siyasi parti olarak, 5-10 kişinin kendisini mutlu etmesi için hobi olsun diye bir araya gelmiş topluluklar değiliz. Yanılmışlıklarımızdan, yaşanmışlıklarımızdan, mücadelemizden doldurduğumuz donanımlar var.

  Başından beri söylüyorum hücrelerden geldik, idamlardan geldik. Sallanıyordu kendir, sallanıyordu ip, ipin gölgesinden geldik buralara. Onun için bu millete söyleyecek sözlerimiz, yapacak işlerimiz var. Eğer yapmazsanız, size yüklenmiş bu misyonun farkında olmazsanız başta Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere geçmişteki bütün şehitlerimizin vebali üzerinizde olur” dedi.  

  Çayır, “Vatan sevdalısı olan insanlar, mazlumlar, unutulmuşlar, garipler, ülkücüler, her daim zora girdiklerinde neredesiniz, hadi savaşa, hadi cepheye hadi ölüme denildiğinde koşa koşa gidenler artık yönetim sırası sizde. Fedakarlık, şehit olmak, yokluk size düşmüştü artık yönetim de sizde. İlk kez 3’üncü bir yol olarak, ülkücü, milliyetçi, vatansever, evrensel hukuka, adalete ve insanlık değerlerine inanan bir adayla milletin önüne çıkacak, iktidar talebinde bulunacağız.

  Bu siyasetin ötesinde bir vicdan, merhamet, doğruluk ve iyilik hareketidir. Ülkedeki siyaset ne; çıkar üçkağıt, rezalet. Biz hepsini ret edeceğiz. Süreli siyasete geçeceğiz. Delege sistemini reddedeceğiz, üyeliğe geçeceğiz. Parayı ve mali bütün haneleri ve cüzdanları dolaştıracak bir hale getireceğiz” diye konuşarak Milli Yol Partisi’nin izleyeceği yolu gösterdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler