TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel Haberler2023, 'Cumhuriyet ve Demokrasi Yılı' ilan edildi

2023, ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Yılı’ ilan edildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Büyükçekmece Belediye Meclisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 2023 senesini, ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Yılı’ ilan ettiğini açıkladı.

Büyükçekmece Belediyesi’nde başkan Dr. Hasan Akgün’ün yönettiği meclis toplantısında, gündem maddeleri görüşüldü. Görüşme öncesi açıklamalarda bulunan Akgün, 2022 yılının son toplantısını düzenlediklerini belirterek “1 yıl boyunca hep birlikte bu şehrin geleceğiyle ilgili konuları tartıştık. Karar verdik. Bu şehrin menfaatleri için aldığımız kararları hep birlikte aldık. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 

Meclis grup başkanvekillerinin 2023 yılına yönelik konuşmalarının ardından gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı. Belediye meclisi, 2023 yılının temasını Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Yılı’ ilan etti. Karar oy birliğiyle kabul edildi.  

2023 cumhuriyet ve demokrasi yili ilan edildil - yerel haberler - haberton
2023, 'cumhuriyet ve demokrasi yılı' ilan edildi 1

“2023’ÜN ÜLKEMİZE MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Akgün, toplantı sonunda belediye meclis üyeleri ve Büyükçekmece halkının yeni yılını kutlayarak, “Sevgili Büyükçekmece ailemize ve bize izleyen vatandaşlarımıza 2023 yılında bol sağlık, sofralarında bereket, ömürlerinde bereket, işlerinde kolaylıklar diliyorum. Hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bu memleketi 2023 yılında daha güçlü yapsın. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 2023 yılı Büyükçekmece’de Cumhuriyet ve demokrasi yılı olarak kullanacak. 2023 yılının hepimize, ülkemize mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler