TRY - Türk Lirası
EUR
20,559
USD
18,815
GBP
23,028
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerBüyükçekmece’de 'Kahve Günleri' etkinliği yapıldı

Büyükçekmece’de ‘Kahve Günleri’ etkinliği yapıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Büyükçekmece’de 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü kapsamında özel atölyeler, söyleşiler, konserler yapıldı. Kahve kokuları eşliğinde gerçekleşen ‘Kahve Günleri’ programına katılım yoğun oldu. 

Büyükçekmece Belediyesi’nce Kültürpark Kervanasaray’da düzenlenen “Kahve Günleri” etkinliği her yaştan vatandaşın ilgisini çekti. 

KAHVE TELVESİYLE RESİM SANATI 

4-5 Aralık günlerinde gerçekleştirilen program kapsamında ilk gün Türk Kahvesi demleme şampiyonu barista Akın Parlaklık’ın ‘Latte Art’ atölyesi ve Ressam Hatice Macun’un ‘Kahveden Art’a Kalan’ isimli atölye çalışması büyük ilgi gördü. Hatice Macun’un Türk kahvesi telveleri ile çizdiği özel resimler beğeni topladı. İlk gün etkinlikleri kapsamında cezve ve ibrik şampiyonu Atilla Narin’in ‘Türk Kahvesi ve Cezve’ isimli söyleşisi gerçekleşti.  

Buyukcekmecede kahve gunleri etkinligi yapildie - yerel haberler - haberton
Büyükçekmece’de 'kahve günleri' etkinliği yapıldı 1

ETKİNLİK BUGÜN DE DEVAM EDECEK 

Programın ilk günü Çiğdem Güven, Neslinay Çınar, Ozan Akanaras ve Okan Tolga Mertel konseriyle son buldu. Büyükçekmece Belediyesi Koordinatörü H. Gürhan Ozanoğlu tarafından Kahve Günleri etkinliklerine katılan sanatçı, barista ve kahve uzmanlarına Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına teşekkür etti. 

Kahveler, kahve çekirdekleri, kahve demleme usulleri ve kahve çeşitleri hakkında bilgi almak ve kahvelerin tadına bakmak isteyenler için ‘Kahve Günleri’ bugün de renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler