TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
21.1 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
29 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat2021 Gülten Dayıoğlu Roman Ödülü verildi

  2021 Gülten Dayıoğlu Roman Ödülü verildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2021 Gülten Dayıoğlu Roman ödülünün sahibi Esra Yazdıç Demir oldu. Demir ödülünü Gülten Dayıoğlu’ndan aldı.

  Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nın 2021 Yılı İlk Gençlik Romanı Ödülü “Burnumun Renkleri ve Umami” adlı kitabı ile Esra Yazdıç Demir’in oldu. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende Esra Yazdıç Demir, ödülünü Gülten Dayıoğlu’ndan aldı.

  Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Sedat Sever, Prof. Dr. Selahattin Dilidüzgün, Doç. Dr. Tuğba Çelik Korat, Ayla Çınaroğlu ve Ömür Kurt’un oluşturduğu seçici kurul tarafından Esra Yazdıç Demir 2021 Gülten Dayıoğlu Roman Ödülü’ne layık görüldü.

  GENÇ YAZARLARIMIZ BİZDEN SONRA DA YARINLARA SAHİP ÇIKACAK

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Gülten Dayıoğlu, öğretmen ve yazar olarak “yarınlara borcum var” diyerek 2007 yılında Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nı kurduklarını belirterek “Umuyorum bu ödül ile genç yazarlarımız bizden sonra da yarınlara sahip çıkacak” dedi. Vakfın, ödülleri verirken nitelikli çocuk ve gençlik edebiyatı eserlerinin yaygınlaştırılmasını, Türkçeyi doğru kullanan yazarların yetişmesine katkı sağlamayı amaçlandığına da değinen Dayıoğlu, bu yıl ödüle layık görülen Esra Yazdıç Demir’i kutladı.

  2021 gülten dayıoğlu roman ödülü verildi
  2021 Gülten Dayıoğlu Roman ödülü verildi

  DUYGULARI CİDDİYE ALINAN ÇOCUKLAR, DOĞRU İLETİŞİM KURAN YETİŞKİNLER OLACAKTIR

  2021 Yılı İlk Gençlik Romanı Ödülü sahibi Yazdıç Demir ise yaptığı konuşmada ödüle layık görülmesi nedeniyle seçici kurula teşekkür etti. Yazdıç, “Her zaman bana çocukların seviyesine nasıl iniyorsunuz diye soruyorlar. Ben de her zaman onların seviyesine inilmez, onların seviyesine çıkılır diye yanıt veriyorum. Duyguları, konuşmaları, şakaları ciddiye alınmış çocukların, ileride hayal kurmayı bırakmayan, doğru iletişim kuran yetişkinler olacağına inanıyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından Yazdıç Demir, ödülünü Gülten Dayıoğlu’ndan aldı

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler