TRY - Türk Lirası
EUR
19,614
USD
18,634
GBP
22,825
CNY
2,645
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaÖne Çıkan1'inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu

1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Okulu çok özlediğini belirten 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Ankara’da okullarda alınan koronavirüs tedbirleriyle birlikte ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için yüz yüze eğitim başladı. Okulu çok özlediğini belirten 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Okulu çok özlediğini belirten 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Ankara’da ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olarak sabahın erken saatlerinden itibaren aileleriyle birlikte okulların önlerine geldi. Maskelerini takarak, Çankaya İlkokulu‘na gelen öğretmen ve öğrenciler, ateşleri ölçüldükten sonra okul bahçesine alındı. Daha sonra sosyal mesafe kuralına göre sıraya giren öğrenciler, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Sırayla binaya alınan öğrenciler, daha önce dezenfekte edilen sınıflarına girerek, sosyal mesafe kuralına göre sıralarına oturdu. Veliler ise okul bahçesine alınmadı. Bu arada okul bahçelerine ve koridorlara yapıştırılan etiketlerde, sosyal mesafe ve hijyen uyarısı yapıldı.

Veliler stresli 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu

Okulu çok özlediğini belirten 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdi. Veliler ise gerekli tedbirleri alarak çocuklarını okula getirdiklerini ve sınıflarda da koronavirüs önlemlerinin alındığına inandıklarını söyledi.

Yüz yüze eğitim, 21-25 Eylül’de gerçekleştirilecek uyum programına göre, haftada 1 gün olacak. 

Adıyaman’da öğrenciler, önlemler eşliğinde dersbaşı yaptı

Adıyaman’da öğrenciler, önlemler eşliğinde dersbaşı yaptı. 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olarak okul bahçelerine geldi.

Adıyaman’da, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri koronavirüs önlemleriyle derslere başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim bugün yeniden başladı. Adıyaman’da öğrenciler, önlemler eşliğinde derse girdi. Sabah saatlerinde velileriyle birlikte okullara giden öğrenciler, İstiklal Marşı okuyup sınıflarına geçti. Velilerin heyecanlı oldukları görülürken, öğrencilere hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundukları görüldü.

Adıyaman’da, okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olarak koronavirüs önlemleriyle derslere başladı.

Kayseri’de yüz yüze eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitim kararının ardından yurt genelinde olduğu gibi Kayseri’de de ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, okullarda eğitime başladı.

Kayseri’de yüz yüze eğitim başladı

Kayseri’de ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, sabahın erken saatlerinden itibaren aileleriyle birlikte okulların önlerine geldi. Maskelerini takarak, Fatih Mahallesi’ndeki Mehmet İlgü İlkokulu’na gelen öğrenciler, ateşleri ölçüldükten sonra okul bahçesine alındı. Veliler ise okul bahçesine alınmadı. Sosyal mesafe kuralına göre sıraya giren öğrenciler, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Sırayla binaya alınan öğrenciler, dezenfekte edilen sınıflara girerek, sosyal mesafe kuralına göre sıralarına oturdu. 

‘ÇOCUKLARIMIZ OKULA GİTMEYİ BEKLİYORDU’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitim kararının ardından yurt genelinde olduğu gibi Kayseri’de de ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, okullarda eğitime başladı.

Okulu çok özlediğini belirten 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu olduklarını dile getirdi. Veliler ise gerekli tedbirleri alarak çocuklarını okula getirdiklerini ve sınıflarda da koronavirüs önlemlerinin alındığına inandıklarını söyledi.

Çocuğunu okula getiren Arif Yıldız, “Pandemi var ancak yetkililerin gerekli önlemleri aldığından şüphemiz yok. Biraz endişe etsek de onlara güveniyoruz. Çocuklarımız uzun zamandır okula gitmeyi bekliyordu” dedi.

Anaokulu ve birinci sınıflar ders başı yaptı

Resmi ve özel olmak üzere ilkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, özel eğitim okulları ana sınıfı ve 1. sınıfları için bugün ilk ders zili çaldı. Aileleriyle okula gelen öğrenciler içeriye sosyal mesafe kuralı göz önünde bulundurularak teker teker alındı. Okul girişinde ateşleri ölçüldü ve maske dağıtımı yapıldı.

ATEŞLER ÖLÇÜLDÜ MASKE DAĞITILDI

Anaokulu ve birinci sınıflar ders başı yaptı

Kağıthane Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda, okulun ilk günü anne babalar çocuklarını yalnız bırakmadı. Okul bahçesine alınmayan aileler,  çocuklarını öğretmenlere teslim etti. Öğrencilerin okul girişinde ateşleri ölçüldü, polis ekipleri tarafından bilgilendirildi. Maske dağıtan ekipler, öğrencileri sık sık ellerini yıkamaları ve maskelerini değiştirmeleri konusunda uyardı.

ANNE BABALAR HEM MUTLU HEM TEDİRGİN

Resmi ve özel olmak üzere ilkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi öğrencileri, özel eğitim okulları ana sınıfı ve 1. sınıfları için bugün ilk ders zili çaldı.

Çocuklarını okulun ilk günü yalnız bırakmayan aileler ise hem mutlu hem tedirgin olduklarını ifade etti. 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu diyen Yasemin Aksu, “Heyecan var tabii. Böyle bir süreçte tek başına bırakacağız okulda ilk defa. Hayırlısı olsun diyelim. Endişemiz de var tedirginliğimiz de var. Nasıl olacak? Nasıl bir süreç geçirecekler? Daha çok küçükler 1’inci sınıflar çünkü. Ama gerekli bütün tedbirleri verdik evde. Hayırlısı olsun onlar da dikkat edecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“DEĞİŞİK BİR SÜREÇ”

Öğrencilerin okul girişinde ateşleri ölçüldü, polis ekipleri tarafından bilgilendirildi. Maske dağıtan ekipler, öğrencileri sık sık ellerini yıkamaları ve maskelerini değiştirmeleri konusunda uyardı.

Ömer Akyüz ise, “Heyecan var kızım başladı bugün 1’inci sınıfa. Değişik bir süreç. Tedbirler gayet güzel alınmış. Evde biz de kendisine gerekli bilgileri verdik. Maskesini takmasını, dezenfektanını kullanmasını söyledik. Bakacağız artık biz de heyecanlıyız çocuklar da heyecanlı. Değişik bir sistem. Hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Eskişehir’de yüz yüze eğitim başladı

Eskişehir’de yüz yüze eğitim başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından Eskişehir’de ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda eğitim başladı. Velilerinin okula getirdiği öğrencileri heyecanlı ve mutlu. Sınıflara alınmadan önce dezefenktan kullanarak maskelerini değiştirdi.

Okullarda yüz yüze eğitim ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda bugün başladı. Eskişehir’de öğrenciler sabah saatlerince aileleri ya da yakınları tarafından okula getirildi. Okul girişinde öğretmenler ve idareciler tarafından karşılanan öğrenciler okula alınırken, veliler ise pandemi tedbirleri kapsamında alınmadı. Öğrenciler girişte dezenfektan ile ellerini temizlerken, sınıflara alınmadan önce maskelerini değiştirdi.

‘HEYECANDAN UYUYAMADI’

Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda yüz yüze eğitime geçilmesinin ardından Eskişehir’de ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda eğitim başladı. Velilerinin okula getirdiği öğrenciler, sınıflara alınmadan önce dezefenktan kullanarak maskelerini değiştirdi.

Odunpazarı ilçesine bağlı Akarbaşı Mahallesi’nde bulunan Milli Zafer İlkokulu’na torunu Eğmen Çakıcıer’i (6) getiren İzzet Çakıcıer, çocuğun heyecandan uyuyamadığını ifade ederek, 1’inci sınıf öğrencileri heyecanlı ve mutlu diyerek sözlerine devam etti. “Çok heyecanlıyız, torunum bugün okula başlıyor. Daha önce kreş ve anaokulundan okul alışkanlığı var. Ama yine de çok heyecanlıyız. Dün gece heyecandan doğru dürüst uyumadı. Bütün çocuklara vatanımıza hayırlı olsun” dedi. Okula başlayan Eğmen Çakıcıer, “Bugün okula başlıyorum, çok sevinçliyim. Dün gece heyecandan uyuyamadım” diye konuştu. Nuriye Çetin de torununu okula getirdiğini belirterek, “Torunum çok mutlu, okula gelecek diye erkenden kalktı. Allah hayırlı eder inşallah bu koronayı da alır başımızdan” dedi.

Okullarda yüz yüze eğitim ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda bugün başladı. Eskişehir’de öğrenciler sabah saatlerince aileleri ya da yakınları tarafından okula getirildi.

İLK GÜN HATIRASI

İkili öğretim veren Milli Zafer İlkokulu’nda okula başlayanlar öğrenciler kadar aileleri ve yakınları heyecan yaşadı. Okul önünde veliler çocuklarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler