TRY - Türk Lirası
EUR
18,2331
USD
17,9313
GBP
21,6951
CNY
2,6415
21.8 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
17 Ağustos 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel Haberler15 Temmuz şehidinin eşi: Gelecek gibi bekliyoruz

  15 Temmuz şehidinin eşi: Gelecek gibi bekliyoruz

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  15 Temmuz şehidinin eşi Gülsüm Altay, “6 yıldır her gün gelecekmiş gibi bekliyorum. Acımız dinmeyecek” dedi.

  Burdur’un Çeltikçi ilçesi Güvenli köyünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için düzenlenen programda, 1997’de Kuzey Irak’ta şehit olan Jandarma Komando Er Ali Yıldırım’ın ailesi ziyaret edildi, ardından da 15 Temmuz 2016’da FETÖ üyelerinin darbe girişiminde, Ankara Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Dairesi’nin bombalanmasında şehit olan Burdurlu polis memuru Akif Altay’ın evine gidildi. Ziyaretlerde Kur’an-ı Kerim okunup, dua edildi. Vali Ali Arslantaş ve protokol üyeleri, Akif Altay ve Ali Yıldırım’ın mezarlarını da ziyaret etti, Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Enver Türkmen dua etti.

  15 temmuz sehidinin esi gelecek gibi bekliyoruz 1 - yerel haberler - haberton
  15 temmuz şehidinin eşi: gelecek gibi bekliyoruz

  ‘ALLAH BU VATANA BİR DAHA GÖSTERMESİN’

  15 Temmuz şehidi polis özel harekat memuru Akif Altay’ın eşi Gülsüm Altay, yaşadıklarını anlatarak, “6 yıldır her gün gelecekmiş gibi bekliyorum, daha dün göreve gitmiş gibi. Acımız tabi ki hiç dinmedi, dinmeyecek. Her 15 Temmuz’da daha da fazla kanıyor. Allah bu vatana böyle bir şey göstermesin bir daha. Şehidim, şehit olmadan 1 saat önce ‘şehidimin bayrağını düşürmeyin yerlere’ şarkısını dinliyordu. Allah’ın izniyle çocuklarım o bayrakları kaldırdı.

  Öğretmen oldu, asker oldu. Allah vatana, millete bir daha böyle bir darbe göstermesin. Bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin. Vatanımızı bölmeye, kötülere fırsat vermesin inşallah. Bizim için her gün özlem. Özlem hiçbir zaman bitmeyecek, bitmedi de. Yıllarca biz onu dağdan gelecek diye bekledik. 6 yıldır da gelecek diye bekliyoruz ama sonsuzlukta. Rabbimin yanında, peygamberimizin yanında. Artık yapacak hiçbir şey yok. Bizim yazımız da böyleymiş. Vatan sağ olsun” dedi.

  15 temmuz sehidinin esi gelecek gibi bekliyoruz 2 - yerel haberler - haberton
  15 temmuz şehidinin eşi gülsüm altay, “6 yıldır her gün gelecekmiş gibi bekliyorum. Acımız dinmeyecek” dedi.

  ŞEHİTLERİN ANISINA FİDAN DİKTİLER

  Vali Ali Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Albay Yavuz Çankaya, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile şehitlerin yakınları ve bölge halkının katıldığı programda, protokol üyeleri, 15 Temmuz şehitleri anısına zeytin fidanı dikti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler