16.4 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
21 C
İzmir
Perşembe, Nisan 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri14 oyuncu ilk kez A Takım'da forma giydi

  14 oyuncu ilk kez A Takım’da forma giydi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Bursaspor’da yaşanan mali kriz genç oyuncuların daha fazla kendilerini göstermesini sağladı.14 oyuncu ilk kez A Takım’da resmi maça çıktı.

  Transfer engeli ve mali sorunlar nedeniyle bu sezon tamamen özüne yönelen Bursaspor’da, altyapıdan yetişen pek çok genç oyuncu, ilk kez A Takım formasını terletmenin onurunu yaşadı.

  14 oyuncu ilk kez a takım'da forma giydi
  14 oyuncu ilk kez A Takım’da forma giydi

  Yalnızca bu sezon dahilinde tam 14 oyuncu, lig ve kupa serüveninde ilk kez Bursaspor A Takımı ile resmi mücadeleye çıktı. Bu isimlerin tamamının altyapıdan yetişen oyuncular olması da dikkat çekti.

  14 oyuncu ilk kez A Takım’da

  Ligde de en fazla altyapı oyuncusu oynatan kulüp olan Bursaspor’da; Deniz Aydın, Tuğbey Akgün, Kerem Şen, Taha Altıkardeş, Ertuğrul Kurtuluş, Berat Altındiş, Canberk Yurdakul, Abdullah Tazgel, Eren Güler, Kerem Kök, Ömer Görgüç, Hasan Basri Ünal, Şamilcan Bahçeli ve Kadir Yiğit, yeşil beyazlı forma ile ilk maçlarına bu sezon çıktı.

  Bursaspor’da yaşanan mali kriz genç oyuncuların daha fazla kendilerini göstermesini sağladı. 14 oyuncu ilk kez a takım ile resmi maça çıktı.
  Bursaspor’da yaşanan mali kriz genç oyuncuların daha fazla kendilerini göstermesini sağladı.14 oyuncu ilk kez A Takım ile resmi maça çıktı.

  Kulübün yakın tarihine bakıldığında ise, en genç yaşta A Takım’da resmi maça çıkan ilk 20 oyuncudan 14’üne, mevcut teknik direktör Mustafa Er’in şans tanıdığı görülüyor. Kerem Kök ve Kadir Yiğit, henüz 16 yaşındayken Bursaspor formasıyla ter dökerek öne çıktı. Sezon genelinde ise ligin yanı sıra kupa maçları da dahil edildiğinde Bursa ekibinde 26 altyapı oyuncusu süre aldı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler